هنر انقلاب اسلامی، بهترین الگو برای گسترش اندیشه‌های متعالی اسلام است

0

گیگر:

جهان اسلام امروز برای گسترش اندیشه‌های متعالی‌اش نیاز به ابزار هنر دارد و بهترین الگو، هنر انقلاب اسلامی است.

به گزارش بولتن نیوز، به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری؛  این كارشناس و منتقد سینمایی اظهار داشت: هنر انقلاب اسلامی، همان هنری است كه امام راحل (ره) آن را توصیف كردند؛ یعنی هنری كه روح تعهد را در انسان‌ها بدمد و بتواند با بروز خلاقیت‌ها و استعدادها به آگاهی و هدایت انسان‌ها به سمت تعالی و رستگاری بپردازد.

او اظهار داشت: جهان اسلام امروز برای گسترش اندیشه‌های متعالی‌اش نیاز به ابزار هنر دارد و بهترین الگو، هنر انقلاب اسلامی است. هنری كه در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی و توسط هنرمندان این مرز و بوم كلید خورد و هم‌اكنون توانسته قله‌های افتخار زیادی را در جهان به دست آورد.

گبرلو كه خود از فعالان حوزه هنری در دهه 60 بوده، اظهار داشت: البته آنچه كه امروز به عنوان هنر انقلاب اسلامی وجود دارد، شاید شامل همه ایده‌آل‌ها و آرمان‌ها نباشد، اما هنر انقلاب در وضعیتی است كه می‌تواند با گفت‌وگو، تحقیق و پژوهش، ادامه این راه طی شده را به درستی بپیماید و نه تنها در جهان اسلام، بلكه در سطح جهان، فراتر از آنچه هست، بدرخشد.

او همچنین با اشاره به برگزاری مراسم بزرگداشت فرج‌‌الله سلحشور در هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار داشت: سلحشور آغازگر جریان هنر انقلاب اسلامی بود. یعنی همان دغدغه و نیازی كه سال‌هاست هنرمندان و علاقه مندان به هنر دینی پس از انقلاب اسلامی به دنبال آن هستند. او توانست رابطه نزدیك و صمیمانه‌ای بین عالمان دینی و هنری ایجاد كند تا بتوانیم در این مسیر به شناخت درستی از هنر انقلاب اسلامی برسیم. مسیری كه شهید آوینی نیز به گونه‌ای دیگر آن را آغاز كرد و رهروانش، آن را ادامه دادند.

وی تصریح كرد: زنده‌یاد سلحشور در مسیر و راه سلحشور، الگوی درستی از تلفیق هنرمند متشرع و مذهبی با تكنیك سینما ارائه داد. سلحشور برای رسیدن به هنر متعهد گام‌های موثری برداشت؛ هر چند برخی اظهاراتش خاطر عده‌ای را مكدر كرد، اما همانند دیكته نوشته نشده كه غلط ندارد، می‌توان با اغماض به اندیشه‌های عمیق او بیشتر توجه كرد. اندیشه‌هایی كه بی‌شك تأثیرگذار و مفید خواهد بود.

هفته هنر انقلاب اسلامی از 20 تا 27 فروردین‌ماه 1395 با معرفی چهره سال هنر انقلاب در حوزه هنری برگزار می‌شود.

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید