هواوی استفاده از تراشه های حافظه ی متفاوت در پی 10 و پی 10 پلاس را تائید کرد

0

هواوی استفاده از تراشه های حافظه ی متفاوت در پی 10 و پی 10 پلاس را تائید کرد

پس از اینکه پرچمداران جدید هواوی وارد بازار شدند، با گزارشاتی که در مورد تفاوت سرعت حافظه ی پی 10 و پی 10 پلاس منتشر شد سازنده ی چینی با یک چالش نسبتا جدی مواجه شد. در گزارشات قبلی مشخص شد که بسیاری از کاربران گوشی های هواوی پی 10 و پی 10 پلاس متوجه تغییرات چشمگیر در سرعت حافظه ی دستگاه خود شده اند. سرعت خواندن تصادفی توسط حافظه ی پرچمداران هواوی در برخی اوقات به کمتر از 300 مگابایت بر ثانیه و گاهی اوقات به 700 مگابایت بر ثانیه میرسد که اختلاف چشمگیری محسوب میشود.

دلیل این اتفاق این است هواوی از تراشه های حافظه ی مختلفی در این دستگاه ها استفاده کرده است و از ترکیب حافظه های رم LPDDR3، LPDDR4 و حافظه های ذخیره سازی eMMC 5.1، UFS 2.0 یا UFS 2.1 در این دستگاه ها استفاده  کرده است. در بیانیه ای رسمی که هواوی در مورد این مسئله منتشر کرده، این کمپانی به استفاده از حافظه های مختلف در دو تلفن پرچمدار پی 10 و پی 10 پلاس اذعان کرده است و دلیل این موضوع را ناتوانی تامین کنندگان در تولید حافظه به میزان مورد نیاز این شرکت عنوان کرده است. استفاده از قطعات مختلف در گوشی های امروزی بخصوص پرچمداران چیز جدیدی نیست همان طور که سامسونگ در پرچمداران جدید خود از سنسور های دوربین مختلفی کرده است. هواوی مدعی است که امتیازاتی که در بنچمارک ها از عملکرد حافظه ی پرچمداران جدیدش منتشر شده، هیچ تاثیری بر روی عملکرد دستگاه نمیگذارد و تفاوتی در کاربری روزمره مشاهده نمیشود.

اما چیزی که در واقعیت وجود دارد این است که در حال حاضر خرید پرچمداران جدید هواوی از این حیث کاملا شانسی است. مشخص نیست که پی 10 یا پی 10 پلاسی که شما تهیه میکنید از کدام نوع از تراشه های حافظه بهره مند شده است. شاید ادعای هواوی در مورد عدم تفاوت در کاربری روزمره صحیح باشد، اما مطمئنا بسیاری کاربران نمیتوانند با این اتفاقات خود را برای خرید پرچمداران ارزشمند و زیبای هواوی قانع کنند. نظر شما در این خصوص چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید