هواوی تا پنج سال آینده با پشت سر گذاشتن اپل و سامسونگ برترین سازنده اسمارت‌فون می‌شود!

0

Huawei-Logo

ظاهرا هواوی در بخش تلفن‌همراه فکرهای بزرگی در سر می‌پروراند، به گفته ریچارد یو مدیر عامل هواوی این کمپانی تا دو یا سه سال آینده فاصله خود را تا اپل کاهش داده و تبدیل به دومین تولید کننده برتر اسمارت‌فون می‌شود، هدف بعدی این کمپانی پشت سر گذاشتن نخستین تولید کننده اسمارت‌فون دنیا یعنی سامسونگ است.

هواوی هم اکنون جایگاه سومین تولید کننده بزرگ تلفن‌همراه را در اختیار دارد و در نظر دارد سال 2016 رشدی 30 درصدی را در فروش به نسبت سال 2015 داشته باشد که البته با توجه به رشد مثبت این کمپانی در سال‌های گذشته، چندان دور از دسترس نیست. ریچارد یو حضور در بازار آمریکا آن‌هم پس از انتشار موفق نکسوس 6P را یکی از عوامل موفقیت بیشتر هواوی در سال‌های آینده می‌داند.

هواوی در سال 2015 موفق به فروش بیش از 104 میلیون اسمارت‌فون شد که حاکی از 53 درصد رشد نسبت به 68 میلیون دستگاه در سال 2014 است. اپل در سال 2015 توانست 225.9 میلیون دستگاه را به فروش برساند و سامسونگ با فروش بیش از 320 میلیون اسمارت‌فون خود را در صدر مارکت اسمارت‌فون قرار داده است. سهم فروش کلی این سه کمپانی در بازار تلفن‌همراه برای هواوی رقم 7.3 درصد، اپل 15.9 درصد و سامسونگ 22.5 درصد بوده است.

به نظر شما هواوی می‌تواند تا پنج سال آینده اپل و سامسونگ را شکست دهد و رتبه اول فروش اسمارت‌فون را در اختیار بگیرد؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید