“هواپیماهای روسی” انبار موشک های داعش در دمشق را نابود کردند

0

خبرگزاری میزان – سخنگوی وزارت دفاع روسیه از نابودی یک انبار بزرگ موشک های گروه تروریستی داعش در استان دمشق در جریان بمباران مواضع تروریست ها توسط هواپیماهای روسی خبر داد.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،  ژنرال ایگور کوناشنکوف گفت: انبار بزرگ موشک های داعش که از آن برای موشک باران شهر دمشق استفاده می شد، بر اثر بمباران توسط هواپیماهای روسی به طور کامل نابود شد.
 
وی افزود: این انبار در منطقه کوهستانی «مگار» استان دمشق قرار داشت و یکی از واحدهای داعش از آن برای موشک باران منطقه به ویژه نواحی مسکونی پایتخت سوریه استفاده می کرد.
 
سخنگوی وزارت دفاع روسیه همچنین از نابودی یک انبار بزرگ مهمات و مقر تهاجمی تروریست های جبهه النصره در استان لاذقیه در غرب سوریه خبر داد که در جریان بمباران مواضع تروریست های این گروه توسط شکاری بمب افکن های سوخوی روسی منهدم شد.
 
در جریان بمباران این هدف تروریست ها، چهار خمپاره انداز جبهه النصره نابود شد. در منطقه «کفر نبده» استان حما سوریه هم هواپیماهای روسی یک مرکز تعمیر خودروهای زرهی جبهه النصره را بمباران کرده که بر اثر آن چند دستگاه نفربر زرهی این گروه تروریستی منهدم شد.
 
هواپیماهای روسی در استان حلب هم یک اردوگاه اموزشی تروریست های جبهه النصره را نابود کردند و شماری از تروریست های واقع در این مرکز آموزشی به هلاکت رسیدند.
 
یک پناهگاه زیرزمینی این گروه تروریستی در جریان بمباران جنگنده های سوخوی روسی در استان ادلب با بمب سنگرشکن از نوع «کاب-500» با تمام تاسیسات واقع در آن نابود شد. سخنگوی وزارت دفاع روسیه همچنین از تغییر تاکتیک تروریست های داعشی و دیگر در تروریست ها در سوریه خبر داد و گفت: آنها دائم مواضع خود را تغییر داده و به مواضع جدید نقل مکان می کنند.
 
وی افزود: برای گریز از بمباران های هواپیماهای روسی و حملات ارتش سوریه، تروریست ها مسیر انتقال مهمات و سوخت و تدارکات خود را هم تغییر می دهند.
 
روسیه بیش از یک ماه است به درخواست سوریه به بمباران مواضع تروریست ها در مناطق مختلف این کشور می پردازد و بر اثر حملات هوایی خسارات بسیار سنگین و تلفات انسانی کمرشکن به تروریست ها وارد آمده است.
 
شبکه خبری روسیه24 روز یکشنبه در برنامه ای در این رابطه اعلام کرد: بمب افکن ها و جنگنده های روسی بدون وقفه مواضع گروه های تروریستی به ویژه داعش را در سوریه بمباران می کنند.
 
این رسانه روسی در گزارش خبری خود از پایگاه حمیمیم محل استقرار هواپیماهای روسی در سوریه خاطرنشان کرد: در دوره بیش از یک ماه گذشته هواپیماهای روسی بطور روزمره مواضع تروریست ها را در نقاط مختلف سوریه بمباران کرده و حتی یک روز حملات خود به گروه های تروریستی را متوقف نکرده اند.
 
در این گزارش گفته شد: شدت حملات هوایی روسیه به مواضع داعش و سایر گروه های تروریستی در سوریه شدت یافته است و اگر قبلا هر هواپیمای روسی یک یا دو هدف را در هر پرواز بمباران می کرد الان تعداد اهداف افزایش یافته است. در شرایط کنونی هر هواپیما در یک پرواز رزمی تا هشت هدف را بمباران می کند.
 
شبکه خبری روسی در گزارش خود مراحل نصب بمب در زیر یک شکاری بمب افکن سوخو-34 نشان داد که تا هشت بمب سنگین می تواند حمل کند و وزن هر یک از بمب ها تا 500 کیلوگرم می باشد که قادر به درهم کوبیدن پناهگاه های زیرزمینی بتونی گروه های تروریستی است.
 
پایگاه هوایی حمیمیم به یک پایگاه کامل تبدیل شده است و روسیه در این پایگاه دهها هواپیمای خود را مستقر کرده که ماموریت های راهبردی را با موفقیت و دقت انجام می دهند.
 
به گزارش شبکه روسیه24 در پایگاه حمیمیم، تعمیرگاه مجهز هواپیماها و بالگردهای روسی راه اندازی شده که هر نوع تعمیر این پرنده های نظامی و تنظیم سیستم های الکترونیک آن در محل انجام می گیرد.
 
در ادامه گزارش به هماهنگی واحدهای هوایی روسی مستقر در سوریه با ارتش این کشور اشاره و گفته شد: با هماهنگی موجود میان دو طرف، آنها هیچگاه با یکدیگر برخورد نکرده و مساله ای ایجاد نمی کنند.
 
واحدهای هوایی روسیه در سوریه، ماموریت های عملیاتی در مناطق مختلف سوریه انجام می دهند و پروازهای هواپیماهای روسی بالای ارتفاع 6 هزار متر انجام می گیرد و نیروهای سوری هم عملیات زمینی اجرا می کنند و از هوا نیز توسط هواپیماهای روسی و در مواردی هواپیماهای سوری حمایت می شوند.
 
اهداف اصلی حملات هواپیماهای روسیه در سوریه، مراکز تجمع تروریست ها، مقرهای فرماندهی آنها و انبارهای تسلیحاتی و مهمات و سوخت و تدارکات آنها است.
 
روسیه درچارچوب قراردادهای همکاری نظامی خود با سوریه، از یک ماه پیش (از سی ام ماه سپتامبر گذشته) حدود 50 فروند جنگنده سوخو، چندین بالگرد جنگی «ام.آی-24» و مجموعه ای از رزمناوها، یک ناو تجسسی و همچنین پهپادها را به درخواست دولت سوریه درخاک این کشور برای مبارزه علیه تروریست ها به کار گرفته است.
 
مسکو اعلام کرده است که این همکاری ها در چارچوب مقررات بین المللی و برای اجرای قرارداد همکاری با دولت قانونی سوریه آغاز شده است و ادامه می یابد.
رییس اداره عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه به تازگی از نابودی بیش از دو هزار هدف در مناطق تحت اشغال تروریست ها در سوریه طی بازه زمانی بیش از یک ماه عملیات هوایی روسیه خبر داد.
 
ژنرال «آندره کارتاپولوف» روز سه شنبه هفته گذشته درگفت وگو با خبرنگاران خاطرنشان کرد : عملیات هوایی علیه مواضع و استحکامات گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره در سوریه ادامه دارد.
 
وی افزود : از آغاز عملیات نیروی هوایی روسیه در سوریه در جریان یکهزار و 631 پرواز رزمی دو هزار و 84 هدف و تاسیسات تروریست ها در سوریه مورد حمله قرار گرفته و نابود شده است.
وی ادامه داد: درجریان عملیات هوایی روسیه درسوریه 287 مقر فرماندهی رده های مختلف، 52 اردوگاه آموزشی تروریست ها،40 کارخانه یا کارگاه تولید بمب های دستی یا موشک یا خمپاره نابود شده است.
 
مقام نظامی روس گفت : در این مدت هواپیماهای نیروی هوایی روسیه 155 انبار مهمات و سوخت تروریست ها در نقاط مختلف سوریه را مورد هدف قرار داده و منهدم کرده اند.
 
ژنرال کارتاپولوف گفت: بر اثر بمباران هواپیماهای روسی، سیستم فرماندهی و تدارکات و پشتیبانی گروه های تروریستی در سوریه که درطول مدت طولانی شکل گرفته بود انسجام خود را از دست داده است.
 
وی افزود: گروه های تروریستی به ویژه داعش براثر حملات هوایی روسیه متحمل تلفات سنگین و خسارات فراوان شده و روحیه خود را از دست داده اند.حامیان این گروه ها هم متقاعد شده اند که ادامه تامین مالی تروریست بی فایده است و هیچ نتیجه ای برای آنها نخواهد داشت.
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید