هوندا سیویک هاچ‌بک جدید به زودی در مدل‌های متنوع عرضه می‌شود

0

شرکت هوندا در نمایشگاه خودروی ژنو امسال از نسخه مفهومی سیویک هاچ‌بک رونمایی کرد و موفق شد به خوبی نظر خیلی از علاقه‌مندان را به این خودروی دوست داشتنی و زیبا جلب کند. بعد از آن حدس و گمان‌های زیادی درباره این محصول جدید به راه افتاد، زیرا هوندا سعی کرد تا هیچ گونه اطلاعاتی از موارد فنی و همینطور آپشن‌های آن تا زمان عرضه رسمی، به بیرون درز نکند. درحال حاضر هوندا سکوت خود درباره این خودروی هاچ‌بک را شکست و علاوه بر اعلام زمان عرضه رسمی، حضور همزمان نسخه‌های متفاوتی از آن را هم تائید کرد.

588388

اگرچه هنوز جزئیاتی در مورد نحوه قیمت گذاری این خودرو و نسخه‌های متفاوت آن اعلام نشده، اما هوندا به برخی از مشخصات فنی این هاچ‌بک اشاره کرده است. تمامی مدل‌های این خودرو به سیستم تعلیق کاملا مستقل و گزینه‌های کمکی مخصوص برای شرایط رانندگی مختلف، مثل حرکت در سربالایی، مجهز شده‌اند. نسخه‌های LX، EX و EX-L برای سویک هاچ‌بک تولید خواهند شد که همه آنها در صورت سفارش و انتخاب مشتری قابلیت مجهز شدن به تریم Sport و Sport Touring را دارند.

588382

همچنین هوندا مدعی شده مصرف سوخت این مدل‌ها در حالت ترکیبی شهری و جاده از ۵.۹ تا ۷.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر رانندگی متغیر است که این تفاوت هم به دلیل استفاده از جعبه دنده‌های متفاوت دستی و اتوماتیک ایجاد شده. بنابراین می‌توان گفت سیویک هاچ‌بک یکی از اقتصادی‌ترین خودروها در زمینه مصرف سوخت در این کلاس محسوب می‌شود. پیشرانه مورد استفاده در تمامی این مدل‌ها، از نوع بنزینی ۱.۵ لیتری توربوشارژردار است که در تریم اسپرت و اسپرت تورینگ با اندکی تغییر، قدرت خروجی ۱۸۰ اسب بخار را به نمایش می‌گذارد. از طرفی مقدار گشتاور تولیدی در تمامی این مدل‌ها، ۲۲۰ نیوتن برمتر است.

588381

به احتمال خیلی زیاد هوندا از پیشرانه دیزلی، که در بین اروپایی‌ها بسیار طرفدار دارد، هم در این خودرو استفاده کند. در بیانیه تبلیغاتی که به طور رسمی توسط این شرکت ژاپنی اعلام شد، تاریخ عرضه نسخه ویژه سیویک هاچ‌بک، یعنی Type-R هم اعلام شد به طوریکه علاقه‌مندان می‌توانند اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی منتظر این محصول جدید باشند. مدل‌های دیگر هم تا اواخر پاییز سال جاری میلادی وارد بازار می‌شوند.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید