هکرهایی که بدون کلید قادر به باز کردن قفل میلیون‎ها دستگاه فولکس واگن هستند!

0

ظاهرا کمپانی فولکس واگن مجددا اشتباه بزرگی مرتکب شده است. درسال ۲۰۱۳ محققان دانشگاه بیرمنگام اعلام کردند که بدون در دست داشتن کلید قادر به روشن نمودن سیستم احتراق میلیون‎ها خودروی فولکس ‎واگن و به حرکت درآوردن آن هستند. یک اقامه دعوی باعث دو سال تاخیر در انتشار این مطلب شد، اما به گزارش وایرد اسپورتس این تیم اکنون آماده انتشار یافته‎های خود است.

اسناد این تحقیق نشان می‎دهد که فولکس واگن دارای سیستم احتراق آسیب‎پذیر و ورود بدون کلید است. پیش‎بینی می‎شود که این نواقص بر تمام خودروهای فولکس واگن که از سال ۱۹۹۵ تولید شده‎اند یعنی حدود ۱۰۰ میلیون خودرو تاثیر بگذارد.

vw 1

این محققان با شرکت مهندسی Kasper & Oswald همکاری داشته‎اند تا دو حمله هک را به نمایش بگذارند. این حملات می‎توانند بر بیش از ۱۰۰ میلیون خودرو تاثیر بگذارند. حملات مورد اشاره نه تنها بر خودروهای فولکس واگن، بلکه بر سایر برندها از جمله اسکودا و آئودی نیز تاثیر می‎گذارند. حمله دوم، محصولات کمپانی‎های بیشتری از جمله: آلفا رومئو، سیتروئن، فیات، فورد میتسوبیشی، نیسان، اوپل و پژو را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

هردوی این حملات توسط سخت‎افزاری رادیویی انجام می‎شود که فقط ۴۰ دلار هزینه داشته و به‎راحتی قابل‎دسترس است. این قطعه قادر به ردیابی فرکانس رادیویی کلید خودرو و تهیه یک کپی از آن پس از یکبار استفاده است. این محققان به خودروسازان توصیه کرده‎اند که توجه بیشتری به امنیت خودروهای خود داشته باشند که ظاهرا توصیه بسیار به‎جایی است.

vw 2

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید