هیوندای سوناتا ۲۰۱۶ از اپل CarPlay پشتیبانی می‌کند

0

صاحبان آیفون می‌توانند از امکانات اپل CarPlay، در هیوندای سوناتا ۲۰۱۶ بهره‌مند شوند. سیستم CarPlay به راننده کمک می‌کند که بدون دخالت دست و فقط با استفاده از صوت خود، اقدام به برقراری تماس، فرستادن پیام متنی و گوش دادن به موسیقی کند. این سیستم به صورت خودکار اطلاعاتی از وضعیت ترافیک در اختیار راننده قرار می‌دهد. استفاده از این سیستم بسیار ساده بوده و فقط باید دکمه مربوطه را که بر روی فرمان قرار گرفته، برای ارسال پیام صوتی فشار دهید.

آقای Mike O’Brien؛ یکی از مدیران ارشد کمپانی هیوندای در آمریکا در این رابطه گفته است:«این فناوری بازه ذهنی فراوانی داشته و در آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد و بزودی تمام خودروهایی که در کارخانه‌های آلاباما و منتگومری هیوندای مونتاژ می‌شوند، به سیستم CarPlay مجهز خواهند شد.»

سیستم CarPlay موجود در سوناتا ۲۰۱۶، با آیفون ۵ و نسخه ۷.۱ سیستم عامل IOS سازگاری داشته و مشکلات گذشته را ندارد. سوناتا ۲۰۱۶ قابلیت اتصال به سیستم Android Auto را هم داراست و مشتریان بسته به نیاز خود می‌توانند صفحه نمایش لمسی ۷ و یا ۸ اینچی سفارش دهند. هیوندای اعلام کرده که علاوه بر سوناتا ۲۰۱۶، مدل ۲۰۱۵ این خودرو نیز مجهز به سیستم CarPlay خواهد شد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید