هیوندای سوناتا ۲۰۱۶ از اپل CarPlay پشتیبانی می‌کند

0

صاحبان آیفون می‌توانند از امکانات اپل CarPlay، در هیوندای سوناتا ۲۰۱۶ بهره‌مند شوند. سیستم CarPlay به راننده کمک می‌کند که بدون دخالت دست و فقط با استفاده از صوت خود، اقدام به برقراری تماس، فرستادن پیام متنی و گوش دادن به موسیقی کند. این سیستم به صورت خودکار اطلاعاتی از وضعیت ترافیک در اختیار راننده قرار می‌دهد. استفاده از این سیستم بسیار ساده بوده و فقط باید دکمه مربوطه را که بر روی فرمان قرار گرفته، برای ارسال پیام صوتی فشار دهید.

wall-twitter56fec2fa14bb8

آقای Mike O’Brien؛ یکی از مدیران ارشد کمپانی هیوندای در آمریکا در این رابطه گفته است:«این فناوری بازه ذهنی فراوانی داشته و در آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد و بزودی تمام خودروهایی که در کارخانه‌های آلاباما و منتگومری هیوندای مونتاژ می‌شوند، به سیستم CarPlay مجهز خواهند شد.»

سیستم CarPlay موجود در سوناتا ۲۰۱۶، با آیفون ۵ و نسخه ۷.۱ سیستم عامل IOS سازگاری داشته و مشکلات گذشته را ندارد. سوناتا ۲۰۱۶ قابلیت اتصال به سیستم Android Auto را هم داراست و مشتریان بسته به نیاز خود می‌توانند صفحه نمایش لمسی ۷ و یا ۸ اینچی سفارش دهند. هیوندای اعلام کرده که علاوه بر سوناتا ۲۰۱۶، مدل ۲۰۱۵ این خودرو نیز مجهز به سیستم CarPlay خواهد شد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید