هیوندای Ioniq قیمت‌گذاری شد!

0

هیوندای Ioniq در انگلستان قیمت‌گذاری شد. این خودرو اولین خودروی هیبریدی بنزینی و برقی هیوندای بوده و از سال ۲۰۱۷ عرضه خواهد شد.

هیوندای Ioniq در مدل هیبریدی؛ مجهز به یک موتور ۱.۶ لیتری بنزینی و یک بسته از باتری لیتیوم‌یون است. این سیستم در مجموع قدرتی معادل ۱۳۹ اسب‌بخار داشته و ۱۹۵ پوندفوت گشتاور دارد. هیوندای Ioniq از طریق یک گیربکس ۶ سرعته قدرت تولیدی موتور را به محور جلو منتقل می‌کند. هیوندای Ioniq در حالت ترکیبی با پیمایش ۸۳.۱ مایل، تنها یک گالن سوخت مصرف کرده و میزان انتشار گاز CO2  آن هم حدود ۷۹ گرم است. شتاب ۰ تا ۱۰۰ این خودرو در ۱۰.۸ ثانیه به دست آمده و حداکثر سرعت آن، ۱۱۵ مایل در ساعت است.

hyundai-ioniq-uk-prices-announced7

مدل تمام الکتریکی Ioniq؛ حدود ۱۱۷ اسب‌بخار قدرت داشته و گشتاور آن هم ۲۱۸ پوندفوت است. این خودرو از باتری‌های ۲۸ کیلووات ساعتی بهره می‌برد. شتاب ۰ تا ۱۰۰ مدل تمام الکتریکی Ioniq؛ تنها ۹.۹ ثانیه به طول انجامیده و حداکثر سرعت آن ۱۰۳ مایل در ساعت است. هیوندای ادعا می‌کند که Ioniq حدود ۱۷۴ مایل را با یک بار شارژ طی کرده و تنها ۳۳ دقیقه طول خواهد کشید تا مجددا باتری‌های آن شارژ شوند.

hyundai-ioniq-uk-prices-announced77

قیمت مدل ترکیبی هیوندای Ioniq با چرخ‌هایی ۱۵ اینچی، دوربین پارک عقب، هشدار دهنده خروج خودرو از خط حرکتی و…، از ۱۹.۹۹۵ پوند آغاز می‌شود. قیمت پایه تایین شده برای Ioniq، حدود ۳۳۰۰ پوند از تویوتا Prius کمتر است.

hyundai-ioniq-uk-prices-announced

مدل دیگری از Ioniq  هیبریدی با قیمت ۲۱.۷۹۸ پوند عرضه خواهد شد که دارای گرمکن فرمان و صندلی و همچنین قابلیت اتصال گوشی‌های هوشمند به سیستم سرگرمی را دارد. مدل بالاتر Ioniq  دارای امکاناتی مانند؛ صندلی‌های چرم با سیستم تهویه مطبوع، صندلی برقی و… قیمتی در حدود ۲۳.۵۹۵ پوند دارد. قیمت Ioniq  برقی نیز از ۲۸.۹۹۵ پوند شروع می‌شود. تمام مدل‌های Ioniq دارای ۵ سال گارانتی، بدون محدودیت مسافت طی شده هستند؛ ضمن اینکه باتری‌های Ioniq  به مدت ۸ سال یا ۱۲۵ هزار مایل پیمایش، گارانتی هستند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید