واتس اپ آنقدرها که تصور می کنید هم امن نیست

0

واتس اپ آنقدرها که تصور می کنید هم امن نیست

نرم افزار پیام رسان واتس اپ در حال حاضر محبوب ترین شبکه اجتماعی پیام رسانی در جهان به شمار می رود و میلیون ها کاربر از آن برای رد و بدل کردن پیام ها و گفت و گوهای خود استفاده می کنند. یکی از جدیدترین ویژگی های اضافه شده به واتس اپ، امکان رمزگذاری end-to-end بود که به کاربران تضمین می کرد گفت و گوهای بین آنها به هیچ عنوان در جایی ذخیره نشده و کاملا رمزنگاری می شوند. حالا نتایج تحقیقات جدید نشان داده احتمالا این گزاره به همین درستی هم نیست.

یک محقق امنیتی روز گذشته اعلام کرد که آخرین نسخه از نرم افزار واتس اپ برای پلتفرم iOS با مشکلی امنیتی مواجه است که امکان بازگردانی پیام های پاک شده را نیز صادر می کند. به گفته جاناتان زیارسکی، هیچ راه حلی برای برطرف کردن این مشکل وجود ندارد و تنها کاری که از دست کاربران بر خواهد آمد، پاک کردن این برنامه از روی تلفن های هوشمندشان است. هنوز فیسبوک به عنوان مالک واتس اپ و اپل به عنوان دارنده پلتفرمی که این نقص امنیتی در آن وجود دارد صحبتی انجام نداده اند. به گفته زیارسکی این آسیب پذیری می تواند هکرها و سارقین را قادر کند حتی پس از پاک شدن چت ها نیز پیام های رد و بدل شده را بازگردانی کرده و از اطلاعات آنها سو استفاده کنند.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید