واقعیت خبر فوت 29 نفر در آذربایجان با آنفلوآنزا

0

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تکذیب فوت 29 نفر در اثر شیوع بیماری شبه آنفلوآنزا در سال جاری گفت: این 29 نفر سال گذشته در اثر شیوع بیماری شبه آنفلوانزا در این بیمارستان فوت کرده‌اند و تا به امروز موردی از فوت در اثر بیماری شبه آنفلوانزا طی سال جاری در این استان گزارش نشده است.

دکتر محمدرضا صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفتگوی با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  با تکذیب فوت 29 نفر در اثر بیماری‌های شبه آنفلوانزا در آذربایجان شرقی طی امسال گفت: امروز در جلسه پدافند غیرعامل آمار بیماری‌های مربوط به بحث پدافند غیرعامل از اول آبان ماه سال گذشته تا اول آبان ماه امسال مطرح شد.

وی ادامه داد: طی سال گذشته بیماری شبه آنفلوانزا در آذربایجان شرقی شایع شد که 271 نفر  در اثر ابتلا به این بیماری در بیمارستان‌های این استان بستری شدند که از این بین29 نفر که افراد مسن و پیر بودند فوت کردند.

وی ادامه داد: از این 29 نفر که فوت کردند 10 نفر طی نمونه‌گیری‌ها مشخص شد که 10 نفر مبتلا به ویروس H1 و N1 فصلی و 5 نفر مبتلا به آنفلوانزایB و 14 نفر دیگر در اثر کهولت سن و بیماری‌های زمینه‌ای دیگر فوت شدند.

صومی اظهار داشت: در پی جلسه امروز در خصوص آنفلوانزای پرندگان نیز  صحبت شد که سال گذشته 38 کانون آلوده به آنفلوانزای پرندگان در این استان شناسایی، کنترل و معدوم شد و تا امروز هیچ چگونه نگرانی از شروع دوباره این بیماری در این استان وجود ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: یکی از بیماری‌های تحت کنترل ما طی سال گذشته و امسال در این استان به خصوص زمانی که حجاج از سفر حج بازمی‌گشتند، بیماری مرس و کرونا بود که آزمایشات هیچ‌کدام از حجاج مشکوک، مثبت نشد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید