وام مسکن 100 ميليون تومان مي شود

0

خبرگزاری میزان – شوراي پول و اعتبار نيز روي موضوع افزايش وام مسکن حساسيت مثبت دارد.

وام مسکن 100 ميليون تومان مي شودبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از آریا، عباس آخوندي روز گذشته در بازديد از نمايشگاه مطبوعات با حضور در غرفه «ايران» و با اشاره به سفر آينده رئيس جمهوري به فرانسه گفت: در اين سفر برخي موضوع‌ها و بحث‌ها و قراردادهايي که درباره خريد هواپيما و تجهيز فرودگاه‌هاي کشور انجام شده بود به نتيجه مي‌رسد.
 وي همچنين با اشاره به حضور سرمايه‌گذاران فرانسوي در بخش مسکن افزود: ما طرح‌هاي مختلف بخش مسکن را به اين سرمايه‌گذاران معرفي کرده‌ايم و با برداشته شدن تحريم‌ها اين سرمايه گذاري‌ها بتدريج به نتيجه مي‌رسد.

 وي در خصوص سياست‌هاي خروج از رکود مسکن نيز خاطرنشان کرد: اصلي‌ترين برنامه براي بخش مسکن که منجر به تجهيز منابع در اين بخش مي‌شود راه‌اندازي صندوق‌هاي سپرده‌گذاري است. به گفته آخوندي از زمان راه‌اندازي صندوق پس‌انداز مسکن در چند ماه گذشته تاکنون 400 ميليارد تومان سپرده‌گذاري انجام شده و بيش از 20 هزار نفر اقدام به سپرده‌گذاري کرده‌اند.

 آخوندي با اشاره به اينکه راه‌اندازي صندوق سپرده‌گذاري براي ساخت مسکن و خانه دار شدن مردم در همه دنيا برنامه مهم و اصلي است، گفت: گفت‌و‌گو‌ها با شوراي پول و اعتبار براي افزايش وام 80 ميليوني خريد مسکن به 100 ميليون تومان ادامه دارد.

وي در ادامه افزود: با حساسيت مثبتي که شوراي پول و اعتبار در خصوص افزايش وام مسکن دارد افزايش ميزان وام قطعي است و اين سياست حتماً رخ مي‌دهد و احتمالاً از سال آينده اجرا مي‌شود.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای
تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر
می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید