وانت هیوندای آماده شد؛ سانتا کروز در راه است!

0

کمپانی هیوندای به تقلید از شاسی‌بلند توسان، وانت جالب سانتا کروز را طراحی کرده و ظاهرا در سال ۲۰۱۸ رسما از این وانت رونمایی شده و در سال ۲۰۱۹ شاهد عرضه و فروش آن خواهیم بود! طراحی این وانت جمع و جور تقریبا نهایی شده و در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس که در نوامبر امسال برگزار خواهد شد، می‌توانید وانت سانتا کروز را از نزدیک ببینید. اگر به هر دلیلی امکان نمایش این وانت در لس‌آنجلس فراهم نشد، مطمئن باشید که شما می‌توانید در ژانویه سال ۲۰۱۷ و در جریان نمایشگاه بین‌المللی خودروی آمریکای شمالی در دیترویت آن را ببینید.

Hyundai Santa Cruz

هیوندای برای تولید وانت سانتا کروز چراغ سبزهای لازم را دریافت کرده و در حال حاضر مشغول تحقیقات و مهیا کردن شرایط برای تولید آن است. هیوندای پیش‌بینی می‌کند که در همان ابتدای راه اندازی خط تولید سانتا کروز، بیش از ۵۰ هزار دستگاه از آن را در همان سال نخست عرضه به فروش برساند. برخی از تحلیلگران خارجی احتمال فروش ۷۰ هزار دستگاه از سانتا کروز را با توجه به قیمت ۲۵ هزار دلاری آن می‌دهند.

Hyundai Santa Cruz

به گفته مدیرعامل کمپانی هیوندای امریکا، Dave Zuchowski؛ شرایط برای تولید سانتا کروز به همراه یک موتور دیزلی در ایالات‌متحده امریکا فراهم شده است. این در حالی است که هیوندای توسان با دو موتور ۱.۷ و ۲ لیتری توربو دیزل از نوع CRDi در آمریکا عرضه می‌شود!  در اینجا ما از یک موتور چهار سیلندر جدید صحبت می‌کنیم که نمونه‌های پیشین آن در اروپا و در قالب خودروهای مختلف هیوندای عرضه شده است.

Hyundai Santa Cruz

هنوز مشخص نیست که در صورت تولید این خودرو در ایالات‌متحده آمریکا، کدام کارخانه هیوندای نامزد تولید سانتا کروز خواهد بود؛ اما به احتمال زیاد کارخانه مونتگمری هیوندای در آلاباما، با توجه به تولید النترا، سوناتا و سانتافه اسپرت، گزینه خوبی برای تولید سانتا کروز است.

Hyundai Santa Cruz

پس از تولید و عرضه سانتا کروز خواهر خوانده هیوندای، کمپانی کیاموتورز؛ نسخه جدید و متفاوت‌تری از این وانت خوش چهره و جالب را تولید خواهد کرد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید