واکنش سید حسن خمینی به توهین شجونی چه بود؟

0

گیگر :

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

«جعفر جواد شجونی» روحانی جنجالی که البته از سوابق علمی وی و چگونگی ملبس شدن او به لباس مقدس روحانیت، خبری در دست نیست! او اما مشهور به تندگویی و تندخویی علیه کسانی است که همنظر و همفکرش نیستند! با زبانی و تند و تیز و فاقد منطق، آنچنان سخن می گوید که مخاطب، تصور می کند کینه ای چندده ساله، در دل او پنهان است که زبانی چنین تند و تیز و البته فاقد منطق و اولیات اخلاق و ادب نصبیش کرده است.

به گزارش خبرنگار «انتخاب» ؛ وی در تازه ترین سخنانش، با اشاره به اظهارات اخیر آیت الله هاشمی رفسنجانی که یادگار امام (ره) را اشبه به جدش امام خمینی خوانده بود، گفته است: ما مدیون حضرت نوح هستیم که ما را درکشتی نجات قرار داد و نگذاشت نسل انسان غرق شود اما آیا ما مدیون پسر نوح هم هستیم؟ او چون پسر نوح است هیچ منتی به ما ندارد.

این سخن آنقدر زشت و فاقد اولیات آداب و ادب است که هر قلمی از پاسخ به آن ناتوان است. اظهاراتی بی ربط و توهین آمیز که یادگار امام را هدف گرفته و تنها یادآور جمله ای شنیدنی از حضرت امام است که فرمود: «.. احتمال قوى مى‏دهم كه پس از من براى انتقامجويى از من به بعض نزديكان و دوستانم تهمتها كه من آنها را ناروا مى‏دانم بزنند و به آتشى كه بايد مرا بسوزانند آنان را بسوزانند و احياناً به صورت دفاع از من انتقام مرا از آنها بگيرند. و اكنون در حيات من گفتگوها و زمزمه‏هايى به گوش مى‏خورد كه احتمال فوق را قوى‏تر مى‏كند

اما به قول خواننده «انتخاب» سئوالی که در برابر چنین هجمه ی توهین آمیزی به ذهن می رسد آن است که، برخی آقایان که بر سر سفره ملتِ خمینی نشسته اند چرا، چنین ساده و بی هیچ دلیل و منطقی، بی محابا به او حمله می کنند؟

گرچه پاسخ این خواننده را یکی دیگر از مخاطبان، به شکل دیگری داده است. او گفته است: «به حاج سید حسن اقا باید تبریک گفت که خداوند خیلی دوستش دارد که چنین مخالفینی را نصیب او کرده است..ادم از سطح استدلال برخی ها تعچب می کند و با خود می گوید اگر این ها درسهایشان را هم این جوری فهمیده باشند چه ظلمی به وقت از دست رفته معلم ها کرده اند!!»

واکنش سید حسن خمینی به توهین شجونی

قابل ذکر است ، چهار سال پیش نیز شجونی مطالب توهین آمیزی به سید حسن خمینی نسبت داده بود که همان ایام با واکنش کم نظیر یادگار امام (ره) مواجه شده بود.

13 دی ماه 1390، «انتخاب» در گزارشی که به نقل از صفحه فیس بوک یکی از شادگردان آیت الله سید حسن خمینی ، به ماجرای واکنش یادگار امام به سخنان توهین آمیز شجونی پرداخته بود

در این گزارش آمده بود: بیان  اظهاراتی چون “شجونی سن و سال زیادی دارد و دیگر حرجی به او نیست” پیش از آغاز جلسه ی درس “کفایه” از سوی برخی شاگردان، باعث ناخرسندی نوه امام (ره) شد به طوریکه به روایت برخی شاگردان، “سید حسن خمینی چهره در هم کشید”

براساس اخبار منتشر شده، پس از بیان برخی نظرات از سوی شاگردان در نقد شخصیت شجونی، سید حسن خمینی چهره در هم کشید و با جدیّت اعلام کرد: اینکه امروز کسی به ما انتقاد داشته باشد یا از ما خوشش نیاید نباید موجب بشود ما گذشته ایشان و ارزشهای گذشته شان را فراموش کنیم یا نا دیده بگیریم . 

نوه امام (ره) در مورد شجونی افزود: ایشان قبل از انقلاب زمانی که بردن نام امام خمینی چوب خوردن داشت از زمره مبارزان بودند و سابقه بسیار روشنی در آن زمان دارند و این یک ارزش است که نباید نا دیده گرفته شود .

در این لحظه، یکی دیگر از شاگردان خطاب به سید حسن خمینی گفت: اما استاد امروز با استفاده از قانون ( ملاک حال فعلی افراد است ) همین ارزش را برای دیگران منکر می شوند!

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری تحلیلی “انتخاب”؛ حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی پاسخ داد: ما که قرار نیست همان کار را بکنیم ! به هر حال نباید چنین ارزشهایی را نادیده گرفت باید حواسمان باشد.

حجت الاسلام محمد حسن مخبر که این اطلاعات را در در  دی ماه 1390 در صفحه ی فیس بوک خود منتشر کرده، در پایان می نویسد: این درس بزرگ و عملی اخلاق از فرزند خلف امام خمینی (قدس سره) بود برای ما آن هم در دنیای بی اخلاقی و بد اخلاقی این روزها و فراموشی ارزشها در پس اختلاف ها و کینه ورزی ها و دشمنی ها آیا نباید شیفته این مرام بود ؟

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید