واکنش وزیر خارجه سعودی به خبرنگار ایرانی

0

خبرگزاری میزان – وزیر خارجه عربستان سعودی از پاسخ دادن به پرسش خبرنگار ایرانی طفره رفت و اعلام کرد با ایرانی‌ها حرف نمی‌زند.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از خبرآنلاین، حتی از گفت‌وگو و سخن گفتن هم فرار می‌کند. با رسانه‌های عربی مدام علیه ایران و خطر ایران سخن می‌گوید اما حاضر نیست درباره این اتهامات گفت‌وگو کند و حتی حاضر به پاسخگویی درباره اقدامات سؤال‌برانگیز کشورش هم نیست.

پس از پایان گفت‌وگوهای روز شنبه درباره آینده سوریه، عادل جبیر وزیر خارجه جوان عربستان سعودی به گرند هتل وین آمد؛ جایی که خبرنگاران رسانه‌های مختلف جهان در طبقه چهارم این هتل مستقر بودند. در راهروی هتل، او را سرگرم گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های عربی دیدم. صبر کردم تا پرسش و پاسخش تمام شود، بادیگاردها و مأموران امنیتی سعی می‌کردند من را به بیرون هدایت کنند اما سماجتم باعث شد تا آنها هم به حضورم رضایت دهند. صحبت‌های جبیر با رسانه عربی به پایان رسید. از او خواستم گفت‌وگوی کوتاهی داشته باشد.

آقای وزیر می‌توانم خیلی کوتاه وقتتان را بگیرم؟

شما از کجا هستی؟

من از ایران هستم؛ از خبرگزاری خبرآنلاین.

نه، نه. با ایرانی‌ها حرف نمی‌زنم.

چرا آقای وزیر؟ من می‌خواستم در مورد سیاست‌های شما در سوریه و یمن چند سؤال از خدمتتان بپرسم.

نه. گفتم که؛ با ایرانی‌ها صحبت نمی‌کنم.

این را می‌گوید و به سرعت از سوی دیگر حرکت می‌کند. اصرار هم بی‌فایده است و مأموران امنیتی من را به سمت دیگر هدایت می‌کنند. ظاهراً این دیپلمات جوان حتی از پاسخ دادن هم می‌هراسد و توان رو به رو شدن با خبرنگاران را ندارد و مدام از دست رسانه‌های منتقد فرار می‌کند. شاید هم نتیجه مذاکرات امروز هتل امپریال برایش خوشایند نبوده است.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید