واگذاری پروژه‌های نیمه تمام کردستان به بخش خصوصی

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از تسنیم؛ بهرام نصراللهی‌زاده بعدازظهر امروز در جلسه واگذاری نخستین پروژه نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار داشت: یکی از سیاست‌ها و مصوبات دولت واگذاری پروژه‌های دولتی به بخش خصوصی است و واگذاری پروژه‌های نیمه تمام و تکمیل شده به بخش خصوصی با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های کشور انجام می‌شود.

وی گفت: با سرمایه‌گذاری و واگذاری‌های پروژه‌های نیمه تمام به بخش خصوصی بار دولت سبک‌تر می‌شود و باید به سمتی پیش رویم که نقش دولت را در چنین زمینه‌ها کاهش داده و زمینه فعالیت واقعی را برای بخش خصوصی مهیا کنیم.

رئیس سازمان مدیریت‌ و‌ برنامه‌ریزی کردستان تصریح کرد: کمیته واگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان به بخش غیردولتی با حضور مدیران دستگاه‌های دولتی تشکیل و جلسات زیادی در این خصوص برگزار شد و اولین پروژه واگذاری استخر نیمه تمام شهرستان سقز است که به بخش خصوصی واگذار شد.

وی گفت: بیش از 50 پروژه در چهار بخش فعالیت‌ها و مطالعات آن‌ها انجام شده و آماده واگذاری به بخش خصوصی هستند و باید تلاش کنیم در روند واگذاری‌ پروژه‌ها به بخش خصوصی تسریع نمائیم.

نصراللهی‌زاده افزود: دولت به دنبال سوددهی از واگذاری این پروژه‌ها به بخش خصوصی نیست و از نظر دولت سرمایه‌گذار باید به یک سود منطقی برسد تا مردم علی‌الخصوص جوانان از مزایای طرح‌های اجرا شده استفاده کنند.

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید