وب تایم: پیانو را این‌گونه یاد بگیرید

0

وب تایم: پیانو را این‌گونه یاد بگیرید

پیانو یکی از سازهای صفحه‌کلیددار و مشهورترین آن‌ها است. صدای پیانو در اثر برخورد چکش‌هایی با سیم‌های فلزی آن در داخل جعبه چوبی تولید می‌شود. این چکش‌ها در اثر فشرده‌شدن کلیدها (کلاویهها) به حرکت در می‌آیند. سیم‌های پیانو به صفحه‌ای موسوم به «صفحهٔ صدا» متصل شده‌اند که نقش تقویت‌کنندهٔ صدای آن‌ها را دارد.

پیانو به عنوان مادر سازها و کامل‌ترین ساز نیز شناخته می‌شود؛ علت نسبت دادن این لقب‌ها به این ساز آن است که پیانو قادر است محدودهٔ بسیار گسترده‌ای از اصوات را تولید کند در حالی که سایر سازهای اصیل موسیقی تنها بخشی از این محدودهٔ صدا را تولید می‌کنند. پیانو در شکل فعلی‌اش بیش از هفت اکتاو دارد و قادر به تولید فرکانس‌هایی از حدود ۲۰ تا ۵۰۰۰ هرتز می‌باشد، در حالی که در مقام مقایسه ساز ویولن تنها قادر به تولید کمتر از چهار اکتاو و بهترین خواننده‌ها تنها قادر به خواندن کمتر از سه اکتاو صدا هستند.(ویکیپدیا)

اما واقعیت امر این است که قیمت یک پیانوی واقعی بسیار بالاست.حتی ارزانترین نوع آن شاید برای خیلی از افراد مقرون به صرفه نباشد.حال اگر کسی بخواهد پیانو را یاد بگیرد باید چه کند؟ تکنولوژی این مشکل را حل کرده است.اپلیکیشنن هایی برای آموزش پیانو ساخته شده اند که به راحتی می توانید با ورود به آن ها پیانو را یاد بگیرید.در وب تایم امروز هم یک وب سایت به شما معرفی می کنیم که با ورود به آن و انتخاب موسیقی مورد نظرتان،نواختن آن توسط پیانو را به شما آموزش خواهد داد.این وب سایت با تکنیک های آموزشی و علمی می تواند شما را به یک پیانیست تبدیل کند.

 

ورود به سایت

 

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید