وب تایم: 50 هزار کتاب رایگان

0

وب تایم: 50 هزار کتاب رایگان

بزرگان و عالمان دنیا همیشه انسان ها را به کتاب و کتاب خوانی دعوت کرده اند. دلیل آن هم بالا رفتن آگاهی مردم به وسیله کتاب است . اگر آمارهای پیشرفت یک کشور را با سرانه مطالعه همان کشور مقایسه کنید می توانید به نکات جالبی از فواید کتاب خوانی دست پیدا کنید .اما متاسفانه در کشور ما سرانه مطالعه بسیار پایین است که البته با تبلیغات رسانه ها و تشویق جوانان به کتاب خوانی تا حدی جای امید به روی آوردن مردم به کتاب وجود دارد.با ظهور کامپیوتر و تلفن های هوشمند،مردم دوست دارند کتاب ها را در وسایل دیجیتال خود داشته باشند تا آن ها را همه جا با خود داشته باشند.امروز وب سایتی را به شما معرفی می کنیم که فارغ از ظاهر ساده اش دارای آرشیوی قوی از کتاب است.

 

وب سایت Gutenberg یک آرشیو 50 هزاری از کتاب های مختلف است که بیشتر آن ها به زبان انگلیسی اختصاص دارد .کتاب های موجود در این آرشیو معمولا کتاب های کلاسیک است که امتیاز آن ها متعلق به کسی نیست.از این رو می توان حداکثر استفاده را از این آرشیو قدرتمند برای خواندن کتاب های تاریخی و عملی کرد.در ادامه به بررسی وب سایت می پردازیم.

ظاهر وب سایت بسیار ساده است و دلیل آن هم توجه بیش از حد سازندگان آن به آرشیو وب سایت است .در صفحه اول سایت می توانید  آخرین کتاب هایی که به وب سایت اضافه شده اند را ببینید. وب سایت دارای 4 زبان انگلیسی،پرتغالی،آلمانی و فرانسه است که می تواند برای دانشجویان هر کدام از این زبان ها مفید باشد.

بخش جستجوی وب سایت دارای یک موتور جستجوی نسبتا خوب است. در صفحه جستجوی وب سایت می توانید تعداد کتاب هایی که در آرشیو وب سایت وجود دارند را ببنید که تا زمان نوشتن این مطلب 52324 کتاب در آن وجود دارد . در همین قسمت می توانید کتاب های محبوب و آخرین کتاب ها را ببینید.با کلیک بر روی Random Book می توانید به صورت تصادفی یک کتاب را انتخاب کنید که شما را از صرف کردن وقت زیاد برای انتخاب کتاب و سردرگمی در آرشیو وب سایت بی نیاز می کند.

آرشیو وب سایت دارای دسته بندی موضوعی است که به وسیله آن می توانید به راحتی کتاب ها را بر اساس موضوعات پیدا کنید.موضوعاتی از قبیل تاریخ،شیمی،فیزیک،ریاضیات و غیره در این دسته بندی وجود دارند.

در آخر و زمانی که کتاب مورد نظر خود را پیدا کردید،وارد صفحه اختصاصی کتاب شده و با انتخاب نوع فرمت کتاب می توانید آن را دریافت کنید.کتاب ها معمولا دارای حجمی بسیار پایین هستند. می توانید فایل کتاب را برای دستگاه های کتاب خوان دریافت کنید یا آن را به صورت آنلاین مطالعه کنید.اگر نیازی به عکس های کتاب ها ندارید می توانید نسخه بدون عکس آن را دریافت کنید.

یکی از قابلیت های خوب این وب سایت،انتقال مستقیم کتاب های مورد نظرتان به دراپ باکس،گوگل درایو و وان درایو مایکروسافت است که به وسیله این قابلیت می توانید یک آرشیو خصوصی برای خودتان بسازید.

 

www.gutenberg.org

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید