وجود مشکل فنی در شارژر دستگاه های نکسوس 6P و نکسوس 5X

0

وجود مشکل فنی در شارژر دستگاه های نکسوس 6P و نکسوس 5X

شارژرها جزو آن دسته از تجهیزات جانبی تلفن های هوشمند هستند که کیفیت بالای آنها تضمین کننده کارکرد بهینه گوشی و طول عمر بالاتر باتری آن است. معمولا توصیه همه متخصصان درباره شارژرها، استفاده از تجهیزات استاندارد تولید شده توسط کمپانی های اصلی برای هر دستگاه و عدم استفاده از شارژرهای تقلبی و غیر اصلی است. به همین دلیل کسی انتظار ندارد یک شارژر اصلی که توسط کمپانی های بزرگ تهیه و تائید شده دارای مشکلات فنی باشد. اما ظاهرا این ماجرا برای شارژر گوشی های نکسوسی گوگل به همین سادگی نیست.

بر اساس ویدئویی که یکی از کاربران Reddit بر روی این شبکه و نیز یوتیوب منتشر کرده و توسط Phone Arena نیز بازتاب داده شده، شارژر دستگاه Nexus 5X از Failsafe استفاده نمی کند و در هر شرایطی ولتاژ و جریان 5V و 3A را در خروجی قرار می دهد. در توضیح این مشکل باید گفت معمولا شارژرهای استاندارد از این تجهیزات استفاده می کنند تا خروجی تنها زمانی که شارژر به یک دستگاه متصل است تولید شود. به این ترتیب از آنجایی که شارژر نکسوس 5X دارای failsafe نیست همواره خروجی را تولید کرده و برای مثال در صورتی که شارژ گوشی کامل شود باز هم به انتقال خروجی به آن ادامه خواهد داد. همچنین درباره شارژر نکسوس 6P هم توضیح داده شده است که در صورتی که کابل های متفاوتی به دو شاخه های شارژر این دستگاه متصل شود، بدون در نظر گرفتن اینکه آیا دستگاه به سر دیگر شارژر متصل است یا خیر خروجی تولید خواهد شد. البته این اتفاقات هیچ کدام باعث بروز خطرات جدی مانند انفجار یا آتش سوزی دستگاه نخواهند شد و می توانند در دراز مدت باعث کاهش عمر باتری دستگاه ها شوند. در هر صورت باید اعتراف کرد انتظارات در این زمینه از گوگل بسیار بالاتر است.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید