وحدت رویه در ارائه تسهیلات به مناطق آزاد

0

با امضای تفام نامه سازمان غذا و دارو و مناطق آزاد؛

رئیس سازمان غذا و دارو از ایجاد وحدت ریه در ارائه تسهیلات به مناطق آزاد با امضای تفاهم‌نامه فی‌مابین دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و سازمان غذا و دارو خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ دکتر دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو در نشست خبری تفاهم‌نامه فی‌مابین دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و سازمان غذا و دارو در خصوص اهداف تفاهم‌نامه دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و سازمان غذا و دارو گفت: دستگاه‌های اجرایی از نظر قانونی وظایفی دارند که معمولاً تلاش دارند آن‌ها را انجام دهند و گاهی قوانینی هستند که اجازه موازی‌کاری می‌دهند در این صورت هیچ فردی حاضر به کوتاه آمدن نیست.

وی افزود: ما در گذشته نیز با مناطق آزاد تفاهم‌‌نامه‌هایی را داشته‌ایم ولی به این شکل برای اولین‌بار است که این اتفاق می‌افتد ما حتماً در راستای این تفاهم‌نامه تلاش داریم که با وحدت رویه تسهیلات را در اختیار مناطق آزاد قرار دهیم.

وی در خصوص ظرفیت‌های کالایی مناطق آزاد عنوان کرد: مناطق آزاد در چارچوب قانون‌ها می‌توانند از این ظرفیت‌ها استفاده کنند ما می‌توانیم مناطق آزاد را برای برخی نیازها که در مناطق اصلی محدودیت برای ارائه آن داریم در اختیار بگیریم.

رئیس سازمان غذا و دارو در خصوص کالاهایی که اجازه ورود به کشور را ندارند، تأکید کرد: برخی کالاها اجازه ورود به کشور را ندارند که علت آن نداشتن سلامت لازم نمی‌باشد بلکه به دلیل بالا بودن سرانه آن برای کشورها نمی‌توانیم برای ورود این امکانات و داروها مجوز لازم را صادر کنیم شاید مناطق آزاد بتوانند بخشی از این نیازها را که سیاست‌ها اجازه تأمین آن را نمی‌دهند، وارد کنند.

وی در خصوص موضوع ثبت منبع عنوان کرد: ثبت منبع برای کالاها در مناطق آزاد بسیار آسان‌تر شکل می‌گیرد چرا که این مناطق جمعیت بسیار کمی دارند بنابراین می‌توانند با وجود مجوزهای بین‌المللی با تسهیلات متفاوت و سخت‌گیری کمتر این اقدامات را انجام دهند پس این تفاهم‌نامه میزان دخالت ما را به حداقل می‌رساند و کار به طور کامل توسط مناطق آزاد انجام می‌شود و می‌تواند تسهیلات را در اختیار مردم در این مناطق قرار دهند.

این خبر درحال تکمیل است..

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید