وحدت و انسجام برای حل تدریجی مطالبات انباشته جامعه پرستاری

0

قائم مقام سازمان نظام پرستاری گفت: سازمان از حل مشکلات و رفع موانع خدمتی پیش روی جامعه پرستاری از طریق تعامل و مذاکره استقبال می‌کند

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ محمد شریفی مقدم قائم مقام سازمان نظام پرستاری با تأکید بر وحدت، همدلی و انسجام برای حل مطالبات انباشته شده پرستاری گفت: سازمان از حل مشکلات و رفع موانع خدمتی پیش روی جامعه پرستاری از طریق تعامل و مذاکره استقبال می‌کند و انتظار دارد تا در فضایی آرام، منطقی و کارشناسی راهکار مناسب برای حل آنها پیدا شود.

وی ضمن قدردانی و تشکر از حضور هوشمندانه جامعه پرستاری کشور در چهارمین دوره از انتخابات سازمان نظام پرستاری، گفت: جا دارد از همه هیئت مدیره های نظام پرستاری به ویژه نمایندگان محترم مجمع در انتخاب اعضای شورای عالی نظام پرستاری که در نهایت باعث استقرار شورای عالی دوره چهارم نظام پرستاری شد، قدردانی شود.

شریفی مقدم افزود: سازمان نظام پرستاری به عنوان مجموعه گسترده و خانواده ای بزرگ متشکل از بیش از ۱۳۰ هزار نفر عضو، بیش از هزار عضو هیئت مدیره و ۳۰ عضو شورای عالی است و بی شک رمز موفقیت این مجموعه عظیم، همکاری همگانی است و اگر بخواهیم مطالبات انباشته شده پرستاری را به تدریج حل کنیم، ضرورت همدلی، وحدت و انسجام جامعه پرستاری کشور، امری اجتناب ناپذیر است.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری ادامه داد: همه بخش های سازمان نظام پرستاری باید دست در دست هم، تمام ظرفیت و پتانسیل های موجود خود را به کار گیرد تا با رفع موانع خدمتی جامعه پرستاری کشور موجبات رضایتمندی مردم فراهم شود.

نظام پرستاری با صلاحیت ترین مرجع در مسائل پرستاری کشور

وی یادآور شد: سازمان نظام پرستاری کشور دارای پشتوانه بسیار قوی از نخبگان و صاحبنظران پرستاری است که صاحب ایده و عضو هیئت علمی هستند لذا سازمان نظام پرستاری به عنوان باصلاحیت ترین مرجع و منبع در خصوص اظهار نظرهای کارشناسی و تخصصی در مسائل پرستاری کشور است.

شریفی مقدم افزود: سازمان نظام پرستاری آمادگی دارد که نظریه ها و مشاوره های کارشناسی و فنی خود را بدون چشمداشت در اختیار دستگاه ها و بخش های مختلف خصوصاً وزارت بهداشت و دولت قرار دهد و بدیهی است در صورتی که طرح، برنامه یا بخشنامه ای توسط دیگر گروه های غیر کارشناسی برای پرستاران برنامه ریزی، طراحی و اجرایی شود، مورد تأیید و حمایت این سازمان قرار نخواهد گرفت.

وی اضافه کرد: سازمان نظام پرستاری اگر به این نتیجه برسد که آیین نامه ها،  بخشنامه ها و برنامه هایی که هم اکنون در حوزه پرستاری اجرایی می شود و نسخه هایی که برای پرستاری پیچیده می شود، به زیان جامعه پرستاری و موجب خسارت مردم است، تمام تلاش خود را برای توقف آنها به کار خواهد برد.

مخالف طرح بهیاری یکساله و تربیت پرستار در بیمارستانهای خصوصی هستیم

قائم مقام سازمان نظام پرستاری گفت: از جمله طرح هایی که سازمان نظام پرستاری کشور خواستار توقف فوری آنها به علت خسارت به مردم است می توان به طرح کمک پرستاری (بهیاری یکساله) اشاره کرد که توسط معاونت پرستاری در حال اجرا شدن است.

وی افزود: طرح دیگری که توسط معاونت آموزشی وزارت بهداشت با همکاری معاونت درمان تصمیم به اجرای آن گرفته شده است، آیین نامه جدیدی است که طی آن تربیت پرستارها توسط بیمارستانهای خصوصی و دولتی امکانپذیر می شود و متاسفانه اخیراً نیز این تصمیم در حال ابلاغ به دانشگاه ها است.

شریفی مقدم ادامه داد: سازمان نظام پرستاری اعتقاد دارد در شرایطی که حتی دانشکده های پرستاری در پایتخت از جمله دانشکده پرستاری شهید بهشتی هنوز به لحاظ استانداردهای لازم به ویژه استانداردهای مربی و هیئت علمی با استانداردهای جهانی فاصله بسیار دارد، چطور می توان این امر خطیر را به بیمارستانها سپرد.

وی تصریح کرد: لذا سازمان نظام پرستاری با آموزش فله ای پرستاری توسط بیمارستان ها به شدت مخالف است و قطعاً این اقدامات را به زیان نظام سلامت می داند و معتقد است این گونه کارها باعث خسارت های جبران ناپذیر به مردم خواهد شد.

باب گفت و گوی وزارت بهداشت با جامعه پرستاری باز شود

قائم مقام سازمان نظام پرستاری ادامه داد: سازمان نظام پرستاری از حل مشکلات و رفع موانع خدمتی پیش روی جامعه پرستاری کشور از طریق تعامل و مذاکره استقبال می کند و انتظار دارد باب گفتگو از طرف مسئولان و خصوصاً وزارت بهداشت با جامعه پرستاری باز شود تا در فضایی آرام، منطقی و کارشناسی راهکار مناسب برای حل آنها پیدا شود.

وی افزود: تأکید سازمان نظام پرستاری در دوره چهارم بر اعتماد سازی است و تقاضای این سازمان از وزارت بهداشت، حل موضوعات چالش برانگیز به ویژه دو موضوع طرح کمک پرستاری(بهیاری)یکساله و آموزش پرستاری در بیمارستانهای خصوصی است چرا که این اقدامات با مباحث کارشناسی کاملاً مغایرت دارد و طبیعی است که مورد پذیرش و قبول جامعه پرستاری نیست.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید