ورایزون رسما خرید یاهو را تایید کرد؛ پایانی دراماتیک برای پدربزرگ اینترنت!

0

ورایزون رسما خرید یاهو به مبلغ ۴.۸۳ میلیارد دلار را تایید کرد. این معامله پایانی است بر یاهو به عنوان شرکتی مستقل، شرکتی که از یک استارتاپ جدا شده از دانشگاه استنفورد تبدیل به یکی از غول‌های اینترنت شد و سپس خود قربانی دینامیک دنیای اینترنت گشت و از گوگل و فیسبوک عقب افتاد.

ورایزون در وبسایت خود اعلام کرده است که یاهو را به مبلغ ۴.۸۳ میلیارد دلار می‌خرد. این مبلغ برای شرکتی مثل یاهو که در زمان اوج خود ارزشی بالغ بر ۱۲۵ میلیارد دلار داشت، تاسف‌ برانگیز است. خرید یاهو می‌توانست زودتر نیز اتفاق بیفتد. مایکروسافت در سال ۲۰۰۸ برای خرید یاهو مبلغ ۴۵ میلیارد دلار را پیشنهاد داد، اما مدیرعامل وقت این پیشنهاد را به دلیل مبلغ کم رد کرد. ارزش این شرکت اکنون از ۳۸ میلیارد دلار هم کمتر است. ورایزون قصد دارد که برند یاهو را حفظ کند. مدیر عامل فعلی، ماریسا میر، به احتمال زیاد نقش مهمی در آینده یاهو نخواهد داشت.

نسلی از کاربران اینترنت از طریق یاهو با اینترنت آشنا شدند. یاهو فقط یک وبسایت نبود، بلکه پرتالی بود که در آن همه چیز یافت میشد: اخبار، وضعیت آب و هوا، چت و … . شار وانبوشیک، تحلیلگر Forrester Research می‌گوید:‌

بسیار مایه تاسف است که پایان یاهو با چنین خریدی عجین شده است. این شرکت، یکی از بنیادهای اقتصاد معاصر بود.

verizon-yahoo-832x333

باید بخوانید:  خالق پدیده Pop up به‌طور رسمی از همه کاربران اینترنت عذرخواهی نمود

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید