ورزش کارکنان مهم تر از ورزش دانشجویان است

0

وزیر بهداشت در نخستین المپیاد ورزشی کارکنان وزارت بهداشت

وزیر بهداشت یکی از بخش های مهم وزارت بهداشت را معاونت توسعه خواند و گفت: معاونت توسعه تاکید دارند که المپیاد ورزشی پرشورتر از گذشته استمرار می یابد و آن را یکی از وظایف سازمانی خود می دانند و این قابل تحسین است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ سید حسن قاضی زاده هاشمی شب گذشته در نخستین المپیاد ورزشی کارکنان وزارت بهداشت که در مجتمع رفاهی خزرآباد ساری برگزار شد، گفت: مردم از وجود افرادی رنج می برند که حرفی را به زبان می آورند اما یا به آن عمل نمی کنند و یا بر عکس آن عمل می کنند و به عبارتی مانند واعظ بی عمل هستند که وعظی می کند اما به آن وعظ پایبند نیستند.

هاشمی پیش قدم بودن مسئولان، معاون، روسای دانشگاه های علوم پزشکی و بیمارستانها در ورزش کردن را بسیار مفید دانست و از شرکت کنندگان در این المپیاد خواست تا اگر مسئولی در دانشگاه آنها وجود دارد که ورزش نمی کند را به انجام ورزش و تحرک بدنی تشویق کنند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در حوزه سلامت، زیبنده نیست که به مردم اعلام کنیم ورزش کنید و از مصرف زیاد قند، روغن، نمک، سیگار و فست فود پرهیز کنید اما خود ما به آن عمل نکنیم و اگر فردی مردم را به انجام ورزش تشویق کند و خودش ورزش نکند، در وزارت بهداشت شاید جایی نداشته باشد.

وی گفت: مشکلی که در برخی از افراد وجود دارد این است که تصور می کنند برای انجام ورزش به وسایل، لباس و کفش ورزشی نیاز دارند در صورتی که می توان به راحتی در پیاده روها، پارکها و حتی در منزل به انجام تحرکات بدنی پرداخت ، اما پس از شروع، ورزش، بخشی از زندگی افراد می شود.

 هاشمی ضمن ابراز خرسندی نسبت به توجه مسئولان وزارت بهداشت به ورزش، اظهار داشت: در گذشته شرایط برای برگزاری المپیادهای سراسری برای ورزش کارکنان وزارت بهداشت فراهم نبوده در صورتی که ورزش کارکنان حتی مهم تر از ورزش دانشجویی است چون آنها ماندگار هستند و باید به مردم و بیماران نیازمند، خدمات ارائه دهند.

وزیر بهداشت گفت: با همت کمیته ورزش وزارت بهداشت و وعده های وزیر ورزش و جوانان، باید خودتان را برای رقابت ها و عرصه های ملی و بین المللی آماده کنید تا در وزارت بهداشت شاهد قهرمانی های کارکنان در این عرصه ها باشیم.

وزیر بهداشت با اشاره به گذشت دو سال از زمان اجرای طرح تحول نظام سلامت، خطاب به کارکنان وزارت بهداشت گفت: شما کارهای بسیار بزرگی را برای نشاندن لبخند رو لب های مردم شریف ایران انجام دادید و برای کشور و نظام سرمایه اجتماعی تولید کردید که در راستای آرمانهای امام راحل و شهدا است و امیدواریم امکان پایدار ماندن و گسترش خدمات در حوزه سلامت در سالهای آینده فراهم شود.

 هاشمی اظهار داشت: ای کاش هر دولت و مجلسی که انتخاب می شود، یکی از مشکلات جدی مردم را برطرف کند. دولت یازدهم با ابتکار دکتر روحانی حل مشکلات حوزه سلامت را آغاز کرد که البته هنوز کامل نیست و ریشه پیدا نکرده و لازم است تا زمینه های اجرای حلقه های دیگر طرح تحول نظام سلامت را فراهم کرد.

وی با اشاره به رضایتمندی 70 درصدی  مردم از خدمات درمانی افزود: البته نقص هایی وجود دارد و زیرساخت ها افزایش نیافته و از سوی دیگر علاوه بر افزایش جمعیت، بسیاری از بیمارستانهای کشور فرسوده و دارای قدمت بیش از 50 سال هستند اما رضایتمندی مردم به دلیل الطاف الهی، دلسوزی کارکنان و بزرگواری مردم بیش از 70 درصد است.

وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد که مجلس شورای اسلامی نیز در قالب برنامه ششم توسعه و بودجه های کشور، امکان ارائه خدمات بیشتر و رضایتمندی ارائه دهندگان خدمات را با دیدی منصف و واقع بینانه فراهم کند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید