وزارت بهداشت شیرخشک ها را جمع کند

0

رییس کمیته ملی ترویج تغذیه با شیر مادر گفت: شیر خشک‌های صنعتی برای نوزادان آسیب‌رسان بوده و وزارت بهداشت باید آن‌ها را از سطح بازار جمع‌آوری کند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛علیرضا مرندی رییس کمیته ملی ترویج تغذیه با شیر مادر در همایش گرامیداشت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر گفت: به علت آسیب‌رسان بودن تغذیه نوزادان با شیر خشک از وزارت بهداشت می‌خواهیم شیر خشک‌هایی که برای کودکان با سنین مختلف تولید می‌شود را از بازار جمع‌آوری کنند از طرفی هر چه مسئولان وزارت بهداشت مردم را بیشتر آگاه کنند احتمال سواستفاده بازاریاب‌های شرکت‌های تولید شیر خشک کمتر می‌شود. 

 

مرندی ادامه داد: با پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر می‌توان از ساختن بیمارستان‌های اختصاصی برای بیماری‌های مختلف و وابستگی به تکنولوژی‌های پرهزینه جلوگیری کرد که این اقدام به معنای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت است. 

 

وی بیان کرد: تغذیه نوزاد در ساعت اول زندگی با شیر مادر بسیار مهم است اما برخی پزشکان و کادر پزشکی به اشتباه به نوزادان شیر خشک می‌دهند و کارخانه‌های شیر خشک‌سازی برای تبلیغ این شیر‌های مضر پزشکان را شست‌وشوی مغزی می‌دهند از طرفی اینترنت و شبکه‌های اجتماعی نیز از مسائل غلط در خصوص تغذیه با شیر مادر مملو است. 

انتهای پیام/

 

لینک مطلب

پاسخ دهید