وزارت دفاع “افغانستان” به نقض قانون و فساد اداری متهم شد

0

خبرگزاری میزان – هیئت بررسی قرار داده‌های تدارکاتی وزارت دفاع افغانستان در گزارشی به رئیس‌جمهور این کشور از نقض قوانین و وجود فساد اداری درقرادادهای تدارکاتی این وزارت‌خانه خبر داد.

وزارت دفاع به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، “حمیدالله فاروقی” رئیس هئیت بررسی قراردادهای تدارکاتی وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد: در برخی قرار دادهای وزارت دفاع تخطی از قوانین و بی‌توجهی به مسائل مهم صورت گرفته است.
 
وی گفت: این هیئت در مدت پنج ماه پس از بررسی 11 قرارداد نزدیک به 40 نفر را به قانون شکنی، عدم رعایت اصول و دست داشتن در فساد اداری، متهم کرده است.
 
فاروقی افزود: در بسیاری موارد اصول و دستورکار تدارکاتی نادیده گرفته شده و در جریان تحقیقات دریافتیم که قوانین در وزارت دفاع افغانستان حاکم نیست.
 
در ادامه وی اذعان داشت: در گزارش ارائه شده به «محمد اشرف‌غنی» رئیس‌جمهور افغانستان، برای جلوگیری از بوجود آمدن مشکلات در قراردادهای بین‌المللی برای وزارت دفاع نیز پیشنهادهای ارائه شده است.
 
رئیس هیئت بررسی قراردادهای تدارکاتی وزارت دفاع افغانستان تأکید کرد: این هیئت تحقیقاتی را در دو مرحله انجام داده‌اند که مرحله اول نخست آن پنج ماه قبل پس از تکمیل به اشرف‌غنی ارائه شد و بخش دوم آن که بررسی قراردادی‌های تدارکاتی شامل تجهیزات مختلف برای نیازهای سال 1393 وزارت دفاع افغانستان بود نیز مورد بررسی قرار گرفت.
 
دفتر مطبوعاتی ریاست‌جمهوری افغانستان نیز با انتشار بیانیه اذعان داشت که محمد اشرف‌غنی رئیس‌جمهور افغانستان نیز در اینباره تأکید کرده که این گزارش نشان می‌دهد که مبارزه دولت افغانستان با فساد در حال عملی شدن است.
 
براساس این بیانیه رئیس جمهور افغانستان پس از مطالعه گزارش هیئت بررسی قراردادهای وزارت دفاع این کشور، در جریان دیداری با این هیئت پیشنهادات آن‌ها را عملی خواهد کرد.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید