وزن ایده آل در بارداری

0

دیابت حاملگی عارضه دیگر اضافه وزن بیش از حد است و این زنان در سالهای بعد از حاملگی، هفت بار بیشتر از سایرین در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 خواهند بود.

یک گزارش‌ها حاکی از آن است که در حدود نیمی از زنان دچار اضافه وزن بیش از حد در دوران بارداری می‌شوند و این افزایش وزن، مادر و جنین را در معرض خطر مشکلات شدید بهداشتی از جمله پره اکلامپسی قرار می‌دهد.

علاوه براین دیابت حاملگی عارضه دیگر اضافه وزن بیش از حد است و این زنان در سالهای بعد از حاملگی، هفت بار بیشتر از سایرین در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 خواهند بود.

وزن ایده آل در بارداری

در مقابل از دست دادن وزن در دوران بارداری نیز خطرناک است و می‌تواند عوارض جسمی جدی مانند تولد زودرس، وزن کم نوزاد هنگام تولد، و … را به همراه داشته باشد. با توجه به مطالعات از هر 5 زن باردار، 1 زن به اندازه کافی دراین دوران وزن نمی‌گیرد.

وزن ایده آل در دوران بارداری بستگی به این دارد که شما قبل از بارداری چه وزنی داشته‌اید. با توجه به دستورالعمل‌های جاری زنانی که دارای یک وزن طبیعی با شاخص توده بدنی بین 18.5 تا 24.9 قبل از بارداری بوده‌اند، باید بین 25 تا 35 پوند در طول بارداری وزن اضافه کنند. زنانی که قبل از حاملگی کم وزن بودند و شاخص توده بدنی کمتر از 18.5 داشته‌اند، باید بین 28 تا 40 پوند وزن در بارداری به دست بیاورند و همچنین زنانی که اضافه وزن با شاخص توده بدنی بین 25 تا 29.9 قبل از حاملگی داشته‌اند، باید بین 15 تا 25 پوند وزن در دوران حاملگی داشته باشند. زنان چاق با شاخص توده بدنی 30 یا بیشتر قبل از حاملگی، 11 تا 20 پوند وزن در دوران بارداری باید اضافه کنند.( هر پوند 453 گرم است)

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

لینک مطلب

پاسخ دهید