وزیر ارتباطات در تعطیلی “تاینی موویز” نقشی نداشته است

0

دو روز پیش خبر بسته شدن وبسایت معروف دانلود فیلم و سریال “تاینی موویز” و دستگیری مسوولین آن جنجال های زیادی در فضای مجازی برپا کرد. امیر احمدی، مدیر محبوب ترین سایت دانلود فیلم به همراه 5 همکار خود در تاریخ 28 شهریور بازداشت شدند. دادستان عمومی تهران از بازداشت 6 نفر در رابطه با تهیه، دوبله و فروش فیلم های مبتذل و مستهجن خبر داد. او گفته است که این وب سایت در مدت 3 سال، 18 هزار فیلم و سریال خارجی را دوبله و پخش کرده است.

پس از انتشار خبر دستگیری مسوولین این سایت، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما اعلام کرد که وب سایت تاینی موویز فیلتر نشده است و این وزارتخانه و کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در تعطیلی آن نقشی نداشته اند. سایت پس از دستگیری گردانندگانش توسط قوه قضاییه و خاموش شدن سرورهایش تعطیل شده است. او همچنین گفت اطلاعات بیشتری در خصوص پرونده مسوولین این سایت در اختیار وزرات ارتباطات نیست.

از نگاه کاربران این وب سایت و فعالان شبکه های اجتماعی، دستگیری مسوولین تاینی موویز با عنوان فساد و فحشا قابل قبول نیست. این وب سایت برای مدت طولانی به فعالیت خود ادامه داده بود و در میان 30 سایت پربازدید ایرانی قرارداشت. عده ای دلیل بسته شدن سایت مذکور را درخواست رقیبان قدرتمندتر دانسته اند که تلاش می کنند با حذف رقیب، نامی برای  خود دست و پا کنند. عده ای دیگر هم عدم رعایت قانون کپی رایت توسط این وب سایت را دلیل مسدود شدن آن می دادند، که البته با وجود اینکه این قانون در هیچ زمینه ای خصوصاً در محصولات غیر ایرانی به درستی رعایت نمی شود، خیلی نمی تواند منطقی به نظر آید.

به نظر شما دلیل اصلی تعطیلی وب سایت تاینی موویز و بازداشت مسوولین آن چیست؟ موافقید یا مخالف؟ نقش نداشتن وزیر فناوری و ارتباطات در زمینه ای که آنقدر هم بیربط به این وزارتخانه نیست را چطور ارزیابی می کنید؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید