وزیر اطلاع رسانی “پاکستان”: از اعلام آمادگی ایران برای کمک به زلزله زدگان قدردانی می کنیم

0

خبرگزری میزان – وزیر اطلاع رسانی پاکستان گفت: از پیام محبت آمیز جمهوری اسلامی ایران مبنی ابراز همدردی با ملت و دولت پاکستان و اعلام آمادگی این کشور برادر برای امداد رسانی و ارسال کمک های انسان دوستانه به زلزله زدگان قدردانی می کنیم.

وزیر اطلاع رسانی به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، “پرویز رشید” روز چهارشنبه  گفت: پیام محبت آمیز ایران را که از کانال وزارت امور خارجه این کشور برای ابراز همدردی با ملت و دولت پاکستان و اعلام آمادگی برای امداد رسانی به زلزله زدگان صادر شده بود، دریافت کردیم و از این کشور دوست و برادر بسیار سپاسگزاریم که همواره در شرایط سخت، پاکستان را تنها نگذاشته است.

وی گفت: پاکستان در زمان نیازی به کمک های خارجی برای امداد رسانی به زلزله زدگان احساس نمی کند اما هر گاه و هر لحظه که احساس کنیم نیاز به کمک و یاری کشورهای دیگر داریم، خواسته خود پیش از هر کشور دیگر، به کشورهای دوست و برادر از جمله جمهوری اسلامی ایران مطرح خواهیم کرد.
 
جمهوری اسلامی ایران جزو نخستین کشورهایی بود که به محض وقوع زمین لرزه در پاکستان، افغانستان و هند، ضمن ابراز همدردی با ملت و دولت این کشورها، آمادگی خود را برای ارسال فوری کمک های انسان دوستانه و امداد رسانی به زلزله زدگان این کشورها اعلام کرد.

بعد از ظهر روز دوشنبه هفته جاری، زمین لرزه ای به بزرگی هفت و نیم درجه در مقیاس امواج درونی زمین پاکستان، افغانستان، هند و تاجیکستان را لرزاند.

اگرچه آمار رسمی سازمان ملی مدیریت بحران پاکستان آمار تلفات را تاکنون 250 نفر اعلام کرده است، اما شبکه های خبری پاکستان که در مناطق زلزله زده مستقر هستند و بطور لحظه به لحظه از این مناطق گزارش می دهند، آمار تلفات تا کنون را بیش از 340 نفر اعلام می کنند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید