وسترن دیجیتال با قیمت ۱۹ میلیارد دلار سن دیسک را خرید

0

گیگر :

این قرارداد با قیمت ۸۶.۵۰ دلار برای هر سهم منعقد شده که جمعا بالغ بر ۱۹ میلیارد دلار خواهد شد. وسترن دیجیتال یکی از تولید‌کنندگان اصلی هارد دیسکها و درایوهای SSD برای لپ‌تاپ‌ها، کامپیوترهای رومیزی و سرورهای دنیا است و علاوه بر این در بازار فروش هاردهای اکسترنال به مشتریان نهایی هم سهم به سزایی دارد. و هدف نهایی آنها این است که سن‌دیسک را به عنوان سومین کارخانه بزرگ جهانی تولید حافظه‌های فلش مموری تصاحب کند. شرکتی که برای ساخت بهترین کارتهای حافظه و درایوهای USB شهرت فراوانی کسب کرده است.

دفاتر مرکزی هر دو شرکت در حال حاضر در ایالت کالیفرنیا واقع شده و برای دهه‌ها است که در صنعت مرتبط با تخصص‌شان مشغول فعالیت هستند. SanDisk مدت زمان زیادی شریت تجاری نزدیک توشیبا، یکی از مهمترین رقبای وسترن دیجیتال بوده است. احتمالا با توجه به اخبار امروز، از این پس همکاری مشرک میان توشیبا و سندیسک دیگر محلی از اعراب نخواهد داشت.

و البته همچون همه موارد معمول دیگر، قراردادی در این حجم قبل از نهایی شدن نیازمند دریافت تایید نهادهای فراوانی است. وسترن دیجیتال می ‌گوید انتظار دارد همه چیز به خوبی انجام گیرد و تا فصل سوم سال آینده میلادی نهایی گردد.

cover

پاسخ دهید