وضعيت پرداخت حقوق ايثارگران در دستور كار قرار دارد

0

مدير كل امور شاهد و ايثارگران از پيگيری وضعيت حقوق به ايثارگران و خانواده شهدا خبر داد.

 محمد حسين كفراشی مشاور وزير و مدير كل امور شاهد و ايثارگران وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی  ، در خصوص تخصيص اعتبارات به امور شهدا و ايثارگران گفت:بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش از طرف بنياد شهيد مورد حمايت هستيم و اميدواريم امسال بودجه بيشتري به اين سازمان اختصاص پيدا كند.

مدير كل امور شاهد و ايثارگران عنوان كرد:كمبود نيروي انسانی مجرب،عدم وجود فضا و تجهيزات مناسب از جمله مشكلات فعلی سازمان است كه لازم است برای رسيدگی و توجه بيشتری به مدارس شاهد شود تا فعاليت های سازمان مؤثرتر واقع شود.

كفراشی يادآور شد:طبق ماده ٥١ جامع خدمات رسانی به ايثارگران،كليه دستگاه های اجرايی مشمول اين قانون موظفند به خانواده شهدا و جانبازان بالاتر از ٢٥ درصد‏  به مبلغی معادل حداقل حقوق كاركنان دولت را كه هر سال تعلق گیرد به صورت ماهيانه پرداخت کند.

وي تصريح كرد:اين قانون بايد از سال ٩٢  به اجرا در می آمد كه تنها در برخی وزارتخانه ها اجرا شد و آموزش و پرورش نيز پيگيري های لازم را در اين باره داشتند.

مدير كل امور شهدا و ايثارگران بيان كرد:مكاتباتی با سازمان مديريت انجام شده  ولی چون ٢٥ هزار نفر از افراد تحت پوشش داريم از لحاظ اعتبارات مالی با مشكلاتی مواجه ايم كه اميدواريم سازمان مديريت همكاری بيشتری در اين باره داشته باشد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید