وضعیت ادامه تحصیل دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان در سایر دانشگاه‌ها

0

معاون آموزش دانشگاه فرهنگیان گفت: امکان ادامه تحصیل تمامی دانشجو معلمان در دانشگاه‌های سراسر کشور بدون توجه به سابقه کاری آنها وجود دارد.

نعمت اله موسی‌پور معاون آموزش دانشگاه فرهنگیان در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی ؛ از تحت پوشش قرار گرفتن ورودی‌های جدید این دانشگاه طبق قوانین متعهد‌ین به خدمت خبر داد و گفت: پذیرفته ‌شدگان از ابتدا تعهد خدمت در آموزش و پرورش را دارند و در مقابل از مستمری مربوط به کا‌رآموزی برخوردار می‌شوند.

وی با بیان اینکه حداکثر 45 درصد دریافتی دانشجو معلمان برای خدمات ارائه شده از طرف دانشگاه فرهنگیان اخذ می‌شود عنوان کرد: دانش‌آموختگان پس از فارغ ‌التحصیلی بلافاصله به حرفه معلمی مشغول می‌شوند و به این ترتیب نیازهای نیروی انسانی آموزش و پرورش از طریق این دانشگاه تامین می‌شود.

موسی‌پور بیان کرد: دانشجو معلمان پس از دانش آموختگی برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر باید حداقل سه سال سابقه کاری داشته باشند البته این افراد امکان تحصیل در سایر دانشگاه‌های کشور را بدون توجه به سابقه کاری و مبتنی بر نیازهای آموزش و پرورش دارند.

معاون آموزش دانشگاه فرهنگیان در خصوص محل خدمت دانشجو معلمان پس از فارغ‌التحصیلی بیان کرد: با توافق بین دانشگاه و رفع نیازهای آموزش و پرورش مشخص می‌شود.

موسی‌پور با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان در کنار تربیت معلم برنامه‌های فرهنگی نیز در دوره تابستان برای دانشجویان در نظر می‌گیرد یادآور شد: به همین دلیل روند آموزشی در این دانشگاه به طور پیوسته ادامه دارد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید