وضعیت تحصیل اتباع خارجی در مدارس تهران

0

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران از امکان تحصیل دانش آموزان اتباع خارجی در کنار دانش آموزان ایرانی خبر داد.

مسعود ثقفی سخنگوی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی  در خصوص وضعیت تحصیلی اتباع خارجی در مدارس شهر تهران گفت: این دانش آموزان به همراه سایر دانش آموزان ایرانی در مدارس تحصیل می‌کنند و به هیچ وجه اخباری مبنی بر جداسازی اینم افراد از سایرین صحت ندارد.

وی با بیان اینکه بیشترین تعداد اتباع خارجی را افغانی‌ها تشکیل می‌دهند، افزود: به طور کلی هیچ مدرسه‌ای ویژه‌ی اتباع خارجی در شهر تهران وجود ندارد و تمامی اتباع خارجی در کنار دانش آموزان دیگر تحصیل می‌کنند.

ثقفی عنوان کرد: همواره تلاش آموزش و پرورش بر این است که در فضایی امن امکان تحصیل برای همه دانش آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی فراهم شود.

سخنگوی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص تاسیس مدارس دوزبانه در شهر تهران اظهار کرد: پیش از این هم چنین مدارسی وجود نداشته، تاکنون برنامه ای برای ایجاد مدارس دوزبانه در شهر تهران ابلاغ نشده و در دستور کار نیست اما در صورتی که وزارت آموزش و پرورش دستوری مبنی بر ارائه مدارسی با چنین قابلیت هایی ابلاغ کند، سریعا در برنامه های شهر تهران نسبت به راه اندازی این مدارس اقدام می شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید