وضعیت پناهجویان “افغانستان”، وزرای خارجه و مهاجرین را به پارلمان کشاند

0

خبرگزاری میزان – نمایندگان پارلمان افغانستان با فراخواندن وزرای خارجه و مهاجرین این کشور، خواستار پاسخ در مورد مشکلات پناهجویان افغان در خارج از این کشور شدند.

وضعیت پناهجویان به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، نمایندگان پارلمان افغانستان «سید حسین عالمی بلخی» وزیر مهاجرین و “صلاح الدین ربانی” وزیر امور خارجه این کشور را برای پاسخگویی در مورد مشکلات پناهجویان افغان فراخواندند.
 
کشورهای اروپایی با وجود هزاران پناهنده افغان، شرایط سختی را برای این پناجویان وضع کرده‌اند.
 
«فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر امور خارجه آلمان سه روز قبل در واکنش به خبر روزنامه «اشپیگل» مبنی بر عدم اخراج پناهندگان افغان اعلام کرد: مقامات برلین در حال بررسی برنامه‌هایی است که امکان بازگرداندن پناهندگان به افغانستان را فراهم کند.
 
روزنامه آلمانی «اشپیگل» چندی قبل نوشته بود که با توجه به شرایط نامناسب امنیتی افغانستان، دولت آلمان از افرادی که درخواست پناهندگی آنها رد شده است، حمایت خواهد کرد.
 
وزارت امور خارجه افغانستان نیز چندی قبل گفته بود که با هماهنگی وزارت امور مهاجرین افغانستان، در مورد مسئله اخراج اجباری پناهجویان افغان از اروپا با سفرای این کشورها در کابل مذاکره خواهند کرد.
 
به گفته وزارت خارجه افغانستان، با نزدیک شدن فصل زمستان و عدم وجود شرایط امنیتی مناسب، نباید پناهجویان افغان از اروپا اخراج شوند.
 
«سید حسین عالمی بلخی» وزیر امور مهاجرین افغانستان چندی قبل اذعان داشت: حوادث اخیر امنیتی در افغانستان نشان داد که هنوز هم همه پناهندگان افغانستانی نیازمند همکاری جامعه جهانی هستند.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید