وظيفه خبرنگار اميدآفريني است/ اشكال در حوزه سلامت را بدون توضيح ما خبر نكنيد

0

وزير بهداشت وظايف مهم خبرنگاری را اميدآفرينی خواند و گفت: مردم به اسن اميدآفرينی نياز دارند.

وي ادامه داد: اگر رسانه در كنار طرح تحول سلامت نبود ، به توفيق نمی رسيد. از مسئولان هم به علت همكاری هايشان تشكر مي كنم. اميدوارم همه قدردان فرصت به وجود آمده باشيم.

هاشمی با بيان اينكه انقلاب اسلامی بركات زيادی را به ثمر رساند، افزود: زمان دانشجويي ما ،امكان حرف زدن نبود، بايد شبه نامه ای را با هزار و يك مخاطره پخش می كرديم اما اكنون قلم فرسايي و رسانه مكتوب آزاد شده است. بايد به عهد شهدای اسلامی با خدا وفادار بود چراكه راه چيزي جز ايثار و اخلاص نيست.

هاشمي با بيان اتفاقات سه ماه اخير در وزارت بهداشت، بيان كرد: در موضوع فيش ها و پرداختی ها رسانه خوب عمل كردند، مردم نيز باور نداشتند يك پزشك حقوق دو ميليوني داشته باشد. بخش ديگری از درآمد پرشكان هم عهدی است كه كه با حوزه سلامت بسته اند.

وی ادامه داد: به اين معنی كه اگر به اندازه ١٠ ميليون تومان فعاليت می كنند،٣٠ درصد آن به خود پزشكان تعلق دارد. وزارت بهداشت از اين مسير ٢٦ هزار ميليارد درآمد اختصاصي دارد. دولت اينگونه بيمار را در اختيار پرشكان قرار مي دهد.

هاشمي عنوان كرد: از نظر خودم ، واكنشم به اين موضوع ، اخلاقي بود چراكه كسي را كه خلاف مي كند بايد به دست قانون سپرد و نبايد آبرو و حيثيت مردم را خدشه دار كرد.

وزير بهداشت يكي از وظايف مهم خبرنگاري را اميدآفريني خواند و گفت: مردم به اميدآفريني نياز دارند. از خبرنگاران خواهش مي كنم شايعه ها را بدون توضيح ما منتشر نكنند. اشكالات را باید گفت و اگر شما نگوييد فرد ديگري تيتر مي كند اما وزارت بهداشت را هم در جريان بگذاريد چراكه شايعه در ذهن مردم مي ماند.

وي يادآور شد: مدح و ثنا گفتن به نفع مجموعه اجرايي نيست. بايد همكاران خوب را تشويق كرد و بدي برخي افراد را گفت تا اصلاح شوند. در حوزه سلامت بايد نقد را بيشتر از همه بپذيريم.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید