وقتی بردیم و گریستیم + عکس

0

خبرگزاری میزان – 14 سال قبل روز مهمی برای فوتبال ایران بود، همه آمده بودند تا شاهکار تیم‌ ملی را شاهد باشند و برد 3 ـ صفر یا 4 ـ یک برابر تیم‌ ملی ایرلند را به چشم ببینند.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از ورزش سه، ایران را یک حادثه از صعود مستقیم به جام‌جهانی واداشت. در مقدماتی جام‌جهانی 2002، فقط باید مستقیم به جام‌جهانی می‌رفتی چراکه اگر در گروه تیم دوم می‌شدیم باید ابتدا با تیم دوم گروه مقابل بازی می‌کردی و بعد هم اگر برنده بودی باید با تیم چهاردهم اروپا مبارزه کنی. ایرلند، یعنی تیمی که هلند را حذف کرده بود.

ایران، امارات را در مجموع 4 ـ صفر برد و به بازی برابر ایرلند رسیدیم. در دابلین، 2 ـ صفر باختیم اما 2 موقعیت تک به تک گل که علی کریمی به دست آورد، امیدوارمان کرد که بتوانیم ایرلند را ببریم، امیدواری ما وقتی بیشتر شد که روی کین کاپیتان ایرلند و ستاره باتجربه منچستریونایتد به علت مصدومیت در بازی حضور نداشت.

وقتی بردیم و گریستیم + عکس

ایران و ایرلند، ساعت 17 روز 24 آبان 80 در حضور 100 هزار تماشاگر به مصاف هم رفتند. ایران هر چه تلاش کرد برای رسیدن به گل موفق نبود. لحظات آخر بازی بود که ضربه کاشته مهدوی‌کیا از راست با ضربه سر یحیی گل‌محمدی بدل به گل بردمان شد، بردی که تنها اشک در پی داشت. همه مطمئن بودیم که نمی‌توانیم گل دوم را بزنیم.

در آن لحظات اشک‌های لغزان یحیی که تصور می‌کردیم به علت 31 ساله بودنش نمی‌تواند جام‌جهانی دیگری به چشم ببیند متاثرمان کرد اما تقدیر چنان بود که او یک جام‌جهانی دیگر را به چشم دید، در جام  جهانی گل زد (برابر مکزیک) و کاپیتان شد (مقابل پرتغال) و البته مصدوم هم شد و بازی سوم را برابر آنگولا از دست داد!.

وقتی بردیم و گریستیم + عکس

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید