وقتی تویوتا وانت لیموزین می سازد!

0

وقتی تویوتا وانت لیموزین می سازد!

همه ما با مفهوم وانت آشنا هستیم و می دانیم این ماشین ها به چه دردی می خورند. البته نیازی به ذکر این نکته نیست که منظورمان همان تراک به اصطلاح خارجی است و از آنجا که نمونه داخلی خاصی برای مقایسه نداریم از همان عنوان وانت معروف استفاده می کنیم. در داخل کشور حتما با صحنه هایی مواجه شده اید که روی یک نیسان آبی رنگ گاهی در حد یک تریلی هم بار می گذارند و ماشین بیچاره با تمام توانش با آن همه وزنی که روی آن قرار داده شده از کوه و تپه بالا می رود. کمپانی تویوتا هم که نیازی به معرفی ندارد و ماشین هایش حتی در آمریکا هم جزو پرفروش ترین ها هستند. در این رده باید یادی کنیم از تویوتا هایلوکس که از بارکشی گرفته تا عملیات نظامی و از حمل دام تا جا به جایی مهمات جنگی همه و همه را به تنهایی انجام می دهد! در طرف دیگر لیموزین را هم می شناسیم. ماشین های لوکسی از لینکولن و کادیلاک که چندین متر طول دارند و شمردن تعداد درهایشان گاهی از دست بیننده خارج می شود. حالا این سه مورد چه ربطی به هم دارند؟ برای ما هم جای سوال بود، تا اینکه با وانت لیموزین تویوتا آشنا شدیم!

چند روز پیش گفتیم که کمپانی کیا قرار است از یک مدل اپتیمای کانورتیبل (بدون سقف) در نمایشگاه SEMA رونمایی کند. این نمایشگاه همان طور که در مطلب قبلی هم به آن اشاره شد بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته و برای نمایش توانایی های شرکت های خودروسازی در لاس وگاس برگزار می شود. حالا خبر رسیده که تویوتا هم برای نمایشگاه SEMA در فکر نمایش یک تراک لیموزین 8 متری و هشت – در از مدل Tundra است.

لیموزین

جالب اینجاست که ژاپنی ها به فکر اسم این ماشین عجیب و غریب هم بوده اند و از ترکیب لیموزین و توندرا، Tundrasine را ساخته اند! در این خودرو از 1000 کیلوگرم چرم و فولاد استفاده شده تا وزن کلی دستگاه به 4 تن برسد. مطمئنا از چنین ماشینی انتظار سرعت و اسب بخار ندارید اما داخل آن می توانید مجموعه بی نظیری از امکانات را پیدا کنید که حتی برای اقامت دائم یک خانواده هم کافی هستند! تویوتا Tundra در مدل اصلی از یک موتور 4 لیتری V6 با 270 اسب بخار قدرت و 377 نیوتون متر گشتاور استفاده می کند و مصرف سوخت آن 7.23 لیتر در هر 100 کلیومتر به صورت ترکیبی است. نظر شما درباره این تراک لیموزین چیست؟

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

 

برای با خبر شدن از آخرین اطلاعات در زمینه تجهیزات الکترونیک، بازی ها و مطالب مختلف در زمینه تکنولوژی، کانال وب سایت سخت افزار در تلگرام را فراموش نکنید. اگر آخرین نسخه از این برنامه را روی موبایل یا رایانه نصب کرده اید تنها با کلیک کردن (یا تپ کردن) روی آدرس https://telegram.me/sakhtafzarmag می توانید در کانال ما عضو شوید. همچنین برای اطلاع از دقیق ترین مشخصات و قیمت های گوشی های هوشمند در بازار ایران می توانید به وب سایت کالای ما به نشانی http://kala.sakhtafzarmag.com مراجعه کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید