وقتی حساب کاربری مدیرعامل توییتر هم هک میشود

0

وقتی حساب کاربری مدیرعامل توییتر هم هک میشود

وب سایت های تکنولوژی جهان پر از خبرها و مقالات آموزشی درباره روش های جلوگیری از هک شدن و افزایش امنیت کاربران هستند. روزی نیست خبری از انتشار اطلاعات شخصی و هویتی کاربران در سراسر جهان منتشر نشود و در طرف مقابل کمپانی های امنیتی روشی برای جلوگیری از این اتفاقات پیشنهاد نکنند. اما باز هم میبینیم که هر روز شیوه های جدیدتری برای هک کردن و سرقت اطلاعات اختراع شده و کاربران بیشتری قربانی این روش ها می شوند. اما شاید اگر اطلاعات شخصی یک کاربر معمولی اینترنت منتشر شوند اتفاق خاصی رخ ندهد و در حالتی خوشبینانه تنها چند ایمیل تبلیغاتی و چند ایمیل کاری باشند که سر از فضای مجازی در می آورند. ولی زمانی عمق فاجعه مشخص خواهد شد که حساب کاربری مدیران شرکت های غولپیکر تکنولوژی مورد دستبرد واقع شود.

روز گذشته بود که اخبار گسترده ای از هک شدن حساب کاربری توییتر مدیر عامل این شبکه اجتماعی خبر دادند. به گزارش Engadget، بر روی حساب کاربری جک دورسی با نام jack@ یک پیام با مضمون اینکه “ما در حال بررسی امنیت حساب تو هستیم” توسط گروه OurMine به همراه یک فایل ویدئویی روی شبکه اجتماعی vine قرار گرفت. البته پس از مدت کوتاهی این پیام از روی صفحه دورسی پاک شد اما با این حال چنین کاری تاثیری در اصل قضیه نخواهد گذاشت. همین تیم هکرها پیش تر حساب های کاربری ساندر پیچای، مدیر عامل گوگل در Quora و مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیسبوک در توییتر را نیز هک کرده بود. نکته قابل توجه درباره این اتفاق آن است که پیام های ارسال شده بر روی حساب کاربری توییتر از طریق vine ارسال شده اند که حساب جک دورسی در این شبکه نیز به حساب های کاربری دیگری در وب سایت های خارجی متصل بوده و عملیات هک شدن در واقع از آن وب سایت ها آغاز شده است. در نتیجه، اهمیت دادن به امنیت همه حساب های کاربری و نه فقط شبکه های اجتماعی مشهور تر اهمیت دو چندانی خواهد یافت.

همه این اتفاقات تنها یک اصل را تقویت می کنند که باید بیش از آنچه فکر میکنید به امنیت حساب های کاربری خود در شبکه های اجتماعی اهمیت دهید. هک شدن تنها مختص به سلبریتی ها و افراد مشهور نیست و چه بسا سرقت شدن اطلاعات شخصی یک کاربر اینستاگرام شامل تصاویر خصوصی وی بتواند زندگی و آینده چندین نفر را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل یک بار دیگر پیشنهاد میکنیم مراحل امنیتی زیر را برای مدیریت فعالیت خود در شبکه های اجتماعی انجام دهید:

  • برای هر وب سایت از یک رمز عبور جداگانه استفاده کنید و هرگز یک رمز را برای همه حساب ها انتخاب نکنید. اگر چنین کاری به نظر مشکل میرسد کافیست از برنامه هایی مانند LastPass یا 1Password استفاده کنید.
  • دستی به سر روی سوالات شخصی یادآوری رمزهای عبور در وب سایت هایی که در آنها ثبت نام کرده اید بکشید و پاسخی منطقی برای همه آنها انتخاب کنید
  • ورود دو مرحله ای را برای همه حساب های کاربری فعال کنید
  • از شماره تلفن برای دریافت رمز عبور جدید استفاده کنید
  • در تلفن های هوشمند، دسترسی برنامه هایی که قادر به مشاهده و ویرایش اطلاعات شبکه های اجتماعی شما هستند را بازبینی کرده و موارد غیر ضروری را مسدود کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید