وقتی مدیرعامل اپل سوژه تمسخر کاربران می شود

0

وقتی مدیرعامل اپل سوژه تمسخر کاربران می شود

یکی از خاصیت های مشهور بودن آن است که در کنار طرفداران و علاقمندان بسیار زیاد، مخالفان سرسختی هم به وجود می آیند و تقابل بین این دو گروه همیشه و در هر موضوع کوچک و بزرگی ادامه دارد. به جرات می توان اپل را در چنین جایگاهی قرار داد. اپل طرفداران پر و پا قرص بسیار زیادی در سراسر جهان دارد که حاضرند برای موفقیت این برند از بسیاری مشکلات آن چشم پوشی کنند و در هر زمینه و بحثی به یاری کمپانی محبوبشان بشتابند. در طرف مقابل هم مخالفان پر شمار این شرکت وجود دارند. می توان طیف گسترده ای از طرفداران برندهایی مانند سامسونگ، ال جی و در کل اندرویدی ها را مخالفان سر سخت اپل دانست که همیشه انتقاداتی درباره انحصارطلبی این شرکت و نحوه برخوردش با کاربران وارد می کنند. روز گذشته اما اتفاقی رخ داد که باعث شد مدیرعامل اپل، سوژه تمسخر بسیاری از کاربران جهان قرار گیرد.

روز گذشته مسابقه Super Bowl یا فینال رقابت های فوتبال آمریکایی (که جزو پر بیننده ترین رخدادهای ورزشی این کشور به شمار می رود) برگزار شد. ظاهرا تیم کوک، مدیر عامل اپل، نیز جزو تماشاچیان بوده و پس از پایان مسابقه و احتمالا پیروزی تیم مورد علاقه اش، به سبک همیشگی این رقابت ها همراه با سایر تماشاچیان در جشن پایانی در میانه زمین شرکت کرده است. اما هیچ کدام  از این موارد موضوع بحث نیستند. در واقع ماجرا از جایی آغاز می شود که مدیر عامل اپل با استفاده از آیفون خود عکسی از این شرایط گرفته و روی حساب کاربری خود در توئیتر آپلود می کند (تصویر مطلب که مشاهده می کنید). با دیدن این عکس اولین سوالی که برای هر بیننده ای پیش می آید آن است که چرا تصویر تا این حد تار و غیر واضح است؟ در حقیقت ظاهرا این سوال برای کاربران زیادی پیش آمده و همین نکته باعث سرازیر شدن انتقادات به آقای مدیر عامل شده است. عده بسیار زیادی از کاربران همین عکس را نشانه ای برای کیفیت پایین دوربین های اپل عنوان کرده اند و افراد بسیار بیشتری هم به طعنه، عدم استفاده اپل از لرزشگیر در آیفون ها را باعث و بانی ثبت چنین تصاویر بی کیفیتی عنوان کرده اند. البته طرفداران اپل هم بیکار ننشسته اند و به طرفداری از مدیرعامل، عنوان می کنند که هر کسی ممکن است عکس تاری با دوربین دستگاهش بگیرد و تحرک در زمان عکس گرفتن باعث این اتفاق خواهد شد. اما این باعث نمی شود هواداران سایر برندها و به خصوص سامسونگی ها به تیم کوک پیشنهاد نکنند که از گلکسی های این شرکت و به خصوص گلکسی نوت 5 که دارای لرزشگیر دوربین هم هست استفاده کند!

این روزها اوضاع زیاد بر وفق مراد اپل نیست. گزارش مالی سه ماهه پایانی سال 2015 و دست نیافتن به رشد پیش بینی شده، افزایش انتقادات از این شرکت درباره تصمیم برای حذف پورت 3.5 میلیمتری از آیفون های بعدی و مشکل جدیدی که برای کاربران آیفون ها به وجود آمده و باعث از کار افتادن و نابود شدن دستگاه های آنها می شود (Error 53) همگی دست به دست هم داده اند تا اپل زیر رگبار شدید انتقادات قرار گیرد. مطمئنا اپل به یک اتفاق ویژه نیاز دارد تا بار دیگر خود را ثابت کند. خیلی ها اعتقاد دارند در صورتی که هنوز استیو جابز ریاست اپل را بر عهده داشت آنها می توانست به راحتی از این شرایط عبور کنند. باید دید آیا تیم کوک نیز می تواند این کار را انجام دهد؟

mwc2016

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید