وقتی مردم خودجوش خیابان ها را تمیز کردند!

0

خبرگزاری میزان – عزت الله ضرغامی در تازه ترین پست اینستاگرامی خود خاطره ای از پاکسازی خیابان ها توسط مردم نوشته است.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از مهر، ضرغامی نوشت: روزهای اول بعد از پیروزی انقلاب، مردم به صورت خودجوش به خیابان ها آمدند و دست در دست هم به نظافت و پاکسازی و شستشوی در و دیوار پرداختند. از روحانی بیل به دست که لجن های جوی آب را بیرون میریزد تا خانم های چادری که دیوار ها را از شعار ها پاک می کنند، از افسران نیروی هوایی که به جارو کردن خیابان ها مشغول اند تا مردمی که از کوچک و بزرگ در حال جمع کردن آشغال های خیابان هستند، صحنه شوق برانگیزی است که فهم، شور و شعور ایران انقلابی را به تصویر می کشد.

متاسفانه این صحنه ها، دیگر هرگز تکرار نشد. به تدریج در هویت های تصنعی، آنهم با مرزبندی های خود ساخته و شان و شئون های من درآوردی غرق شدیم و همه انتظارات و مطالبات را به سمت دولت و حاکمیت کشاندیم. داخل منزل را با وسواس بالا نظافت می کنیم ولی حاضر نیستیم جلوی درب منزل خود را جارو کنیم و آن را پاکیزه نگاه داریم. می گوئیم کار شهرداری است. دکورهای مغازه ها و فروشگاه ها و مراکز خرید در سطح شهر با آخرین تزئینات و نور پردازی دنبال جلب مشتری هستند، ولی حاضر نیستند دیوار ها ی کهنه و آجرهای سیاه و فرسوده بالای مغازه را حداقل با یک قوطی رنگ تمیز کنند. وظیفه شهرداری است که با جدیت به صاحبان به این مراکز تذکر دهد تا با مشارکت عمومی چهره شهر عوض شود.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید