وقتی واردات کالای مصرفی آمریکا ممنوع است، سیگار که جای خود دارد!

0

خبرگزاری میزان – نمایندگان مجلس با اتکا به صهیونیستی بودن مارلبرو خواستار اعلام موضع وزارت اطلاعات در این رابطه شدند. اما متاسفانه فشار آقایان به قدری پر زور بود که هر گونه مانع در این رابطه فوراً برداشته شد. تا جاییکه یکی از مسئولین ارشد پیگیر این موضوع به دلیل پافشاری بر صهیونیستی بودن مارلبرو برکنار شد. البته فشار امنیتی های بدسابقه هم در این رابطه موثر بود.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از  رجانیوز؛ علی رضازاده – رجانیوز: ۱- مارلبرو سیگار اسرائیلی متعلق به شرکت فیلیپ موریس است که به دلیل حمایتهای مالی گسترده از رژیم صهیونیستی سالهاست مورد بایکوت مردم فلسطین است. با این وجود متاسفانه به دلیل سهل انگاری مسئولان، سیگار اسرائیلی مارلبرو از طریق قاچاق وارد کشور می‌شود.
 
۲- اخیرا تحرکات پنهانی در گوشه دولت برای قانونمند سازی واردات مارلبرو در حال انجام است. توجیه هم ساده است: حالا که حریف قاچاق نمی شویم، واردات آن را آسان کنیم تا انگیزه قاچاق کم شود! البته این هنوز برای کارشناسان موضوع محل تردید است که آیا حریف نمی‎شوند یا نمی‎خواهند حریف بشوند. وزیر صنعت بیش از همه دنبال قانونمندسازی واردات مارلبروست. البته برخی عناصر امنیتی و بدسابقه هم پیگیر این اتفاق هستند.
 
۳- نمایندگان مجلس با اتکا به صهیونیستی بودن مارلبرو خواستار اعلام موضع وزارت اطلاعات در این رابطه شدند. اما متاسفانه فشار آقایان به قدری پر زور بود که هر گونه مانع در این رابطه فوراً برداشته شد. تا جایی‌که یکی از مسئولین ارشد پیگیر این موضوع به دلیل پافشاری بر صهیونیستی بودن مارلبرو برکنار شد. البته فشار امنیتی های بدسابقه هم در این رابطه موثر بود.
 
۴- سرنوشت مارلبرو هنوز مشخص نیست. اما قطعا با توجه به دستور صریح رهبر انقلاب در خصوص ممنوع بودن واردات اقلام مصرفی آمریکایی (شروط ۹ گانه برجام)، به طریق اولی واردات سیگار مارلبرو که در خوشبینانه‌ترین حالت، کالایی آمریکایی تلقی می‌شود، ممنوع است.

/انتهای پیام/
خبرگزاری
میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به
معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای
منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید