ولایت هرات در حکومت وحدت ملی “افغانستان” سهمی ندارد

0

خبرگزاری میزان – نمایندگان مردم ولایت هرات در غرب افغانستان به دلیل عدم سهم دهی به این ولایت در پست‌های دولتی و امنیتی در حکومت وحدت ملی، نشست امروز پارلمان این کشور را ترک کردند.

ولایت هرات در حکومت وحدت ملی به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، نمایندگان مردم هرات در پارلمان افغانستان امروز در اعتراض به عملکرد رهبران حکومت وحدت ملی این مجلس را ترک کردند.
 
آن‌ها اعلام کردند که «محمد اشرف‌‌غنی» رئیس‌جمهور و «عبدالله عبدالله» رئیس‌اجرایی حکومت وحدت ملی نسبت به ولایت هرات در غرب افغانستان رفتار تبعیض‌آمیز و ناعادلانه داشته‌اند.
 
به گفته این نمایندگان، ولایت هرات در حکومت وحدت ملی سهمی ندارد.
 
نمایندگان ولایت هرات اظهار داشتند: مردم هرات به دلیل تبعیض بی‌شماری که رهبران حکومت وحدت ملی بر آن‌ها روا می‌دارند در رنج به سر می‌برند.
 
این نمایندگان هشدار دادند: این احتمال وجود دارد در صورت بی‌توجهی هبران حکومت وحدت ملی به ولایت هرات، نیروهای نظامی و امنیتی این ولایت نیز اعتراض کنند.
 
“غلام‌فاروق مجروح” یکی از نمایندگان مردم ولایت هرات در نشست علنی این مجلس گفت: با روی کار آمدن حکومت وحدت ملی، هیچ یک از ساکنان هرات در پست‌های مهم امنیتی نصب نشده‌اند و حکومت بیشترین کم‌توجهی را در طول چند دهه اخیر به ولایت هرات و مردم آن از خود نشان داده است.
 
وی افزود: در روزهای اخیر یکصد ژنرال در ولایت‌های مختلف افغانستان در نهادهای امنیتی منصوب شدند، که هرات سهمی از آن نداشته است.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید