ون مدل ۲۰۵۰ شرکت مرسدس

0

گیگر :

ویژن توکیو (Vision Tokyo) که برای تأمین نیازهای جوانان علاقه‌مند به فناوری طراحی شده، شبیه یک ون بزرگ و شبه کاناپه به نظر می‌رسد که هم از هیدروژن به عنوان سوخت بهره می‌برد و هم کاملاً خودران است.

طول این اتومبیل ۱۸۸ اینچ، عرض آن ۸۶ اینچ و ارتفاع آن ۶۳ اینچ است. این ابعاد باعث می‌شود ویژن توکیو از ون جدید متریس (metris) که اخیراً معرفی شده، کوچک‌تر باشد. این اتومبیل از طراحی پیشرفته‌ای بهره می‌برد. یک گریل دیجیتالی مشخصه بارز این اتومبیل محسوب می‌شود که می‌تواند برای نمایش طیف گسترده‌ای از الگوها و رنگ‌ها تنظیم شود. در بخش جلو چراغ‌های ال‌ای‌دی استفاده شده و در بخش عقب، چراغ‌های عقب در اطراف شیشه عقب یکپارچه شده است. چرخ‌های آلیاژی ۲۶ اینچی و پنل‌های غلتان روشن جلوه خاصی به تک‌رنگ بدنه می‌دهد.

کابین که از یک در بزرگ و بال‌مانند بهره می‌برد، ظرفیت ۵ نفر سرنشین را دارد. در داخل کابین یک کاناپه بیضی‌شکل با روکش چرمی سفید به چشم می‌خورد. مرسدس این تنظیمات را به این دلیل انتخاب کرده که فکر می‌کند این اتومبیل بیشتر اوقات به صورت خودران حرکت خواهد کرد. با این حال یک صندلی تاشو در داخل کاناپه وجود دارد که به یکی از سرنشینان اجازه می‌دهد در صورت نیاز کنترل اتومبیل را به دست بگیرد.

پنجره‌های کناری این اتومبیل به رنگ فلز هستند تا سرنشینان در یک فضای کاملاً خصوصی به مسافرت بپردازند. پشت کاناپه نورپردازی شده تا زیبایی خاصی به کل محیط ببخشد. سیستم اینفوتینمنت با یک سری هولوگرام سه‌بعدی در میانه کابین جای گرفته است.

جالب است بدانید اتومبیل ویژن توکیو به لطف قابلیت یادگیری عمیق ماشین (Deep Machine Learning) که مبتنی بر الگوریتم است و یک موتور پیش‌بینی کننده (Predictive Engine)، می‌تواند سرنشینانش را بشناسد. طبق گفته مرسدس، این اتومبیل به منظور سازگاری با خواسته‌ها و ترجیحات سرنشینان طراحی شده؛ اما فعلاً مشخص نیست این جمله چه معنایی دارد.

ویژن توکیو به یک رانشگر الکتریکی کوچک که از هیدروژن بهره می‌برد، شبیه رانشگری که در اتومبیل کانسپت اف ۰۱۵ لاکچری این موشن (F 015 Luxury in Motion concept) که اوایل سال جاری در نمایشگاه سی‌ای‌اِس (CES) معرفی شد، مجهز است. این ون در کل محدوده مسافتی در حدود ۶۰۸ مایل دارد که ۱۲۰ مایل آن توسط موتور الکتریکی طی می‌شود.

هنوز معلوم نیست این ون به این شکل به خط تولید مرسدس-بنز می‌پیوندد یا خیر. با این حال، احتمالاً طراحی این اتومبیل کانسپت بر روی نسل بعدی ون‌های این شرکت تأثیر بگذارد. همچنین فناوری خودران این ون به هنگام معرفی اتومبیل مدل ۲۰۱۷ ای‌کلس (2017 E-Class) در نمایشگاه دیترویت سال آینده از مرحله ایده‌پردازی به تولید انبوه خواهد رسید.

cover

پاسخ دهید