ویزیت 1200 بیمار به وسیله سازمان جامعه بسیج پزشکی کشور

0

طی یک طرح جهادی دست‌های مهربان توسط سازمان جامعه بسیج پزشکی کشور در مناطق محروم و بی‌بضاعت اقدام به ویزیت بیش از 1200 بیمار شده تا حس تعاون در جامعه پزشکی افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران در راستای محرومیت‌زدایی و کمک به مردم بی‌بضاعت طرح مردم‌یاری را به مدت دو روز در دبیرستان دخترانه مردانی 18 اجرا کرده و در آن پزشکان متخصص و فوق تخصص هم چنین اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران، بقیه‌الله و توانبخشی با همکاری سپاه نواحی، شهرداری و سازمان بهزیستی اقدام به ویزیت رایگان نوزدان و فرزندان تا 15 سال را می‌کند.
ویزیت 1200 بیمار به وسیله سازمان جامعه بسیج پزشکی کشور

 بر اساس این گزارش مردم در اول درب مدرسه مورد پذیرش اولیه شده سپس در اخذ نمره‌ای در محوطه حیات دبیرستان دخترانه اسکان یافته و طبق نوبت چکاب اولیه بر روی فرزندانشان صورت می‌گیرد.

سعید فاتحی عضو جامعه بسیج پزشکان تهران در این رابطه گفت: هدف من از شرکت در این طرح کمک به مردم بی‌بضاعت و انجام کار جهادی بوده و محرومیت‌زدایی از لحاظ خدمات پزشکی در این مناطق است.

ویزیت 1200 بیمار به وسیله سازمان جامعه بسیج پزشکی کشور

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ما به هدف کمک به مستضعفان و مردم نیازمند شکل گرفته که هدف اصلی ما از این کار دلگرمی بیشتر مردم نسبت به انقلاب و اعتقادات آن است.

ویزیت 1200 بیمار به وسیله سازمان جامعه بسیج پزشکی کشور

نویدزاده متخصص کودکان در این رابطه می‌گوید: من از این نوع طرح‌های جهادی استقبال می‌کنم زیرا که در آن حس انسان‌دوستی در جامعه پزشکی افزایش می‌یابد.

وی بیان کرد: جامعه پزشکان باید خود را مدیون مردم بخصوص افراد نیازمند و مستضعف بدانند و از خدمت کردن به این مردم افتخار کنند زیرا که این اقدام باقیات و صالحات برایشان می‌گذارد و عمل خیری در پیشگاه خداوند متعال محسوب می‌شود.

طباطبایی رئیس جامعه بسیج پزشکان تهران بزرگ گفت: جامعه بسیج پزشکی در حدود 25هزار عضو متخصص در هیات علمی دارد و فعالیت‌های خود را در حوزه مدیریت بحران و بحث‌های درمانی انجام می‌دهد.

وی بیان کرد: بین سال‌های 90 تا 94، 24 بیمارستان در حواشی تهران و مناطق محروم مانند رباط کریم، پیشوا، قیام دشت و کهریزک برپا کرده و این سازمان هشت بیمارستان را در استان‌های محروم کشور پشتیبانی نیروی انسانی و دارویی می‌کند.

رئیس جامعه بسیج پزشکی تهران ادامه داد: به دلیل عدالت نامناسب امکانات در سطح شهر تهران بعضی از نواحی با وجود جمعیت زیاد از بیمارستان‌ و مراکز درمانی کمی برخوردار بوده و این سازمان با دایر کردن بیمارستان‌های صحرایی و درمانگاه تک تخصصی سعی در رفع نمودن این نواقص می‌کند.

طباطبایی یادآور شد: آسیب‌شناسی حوزه سلامت در محلات تهران آماده کردن فیلم‌ اضطراری پزشکی در زمان بحران‌، تمرین مانور، ارتقای حس انسان دوستی، ایثار و مهربانی در جامعه پزشکی از اهداف اصلی اقدام در جامعه بسیج پزشکی  تهران بزرگ است.

وی گفت: هدف از ایجاد این طرح کمک به خانواده‌های بی‌بضاعت و کم برخوردار بوده و پیش‌بینی می‌شود روزانه 1200 ویزیت انجام بگیرد.

بنابر این گزارش پس از انجام معاینات به وسیله پزشکان متخصص در حوزه‌های مختلف در صورت نیاز داشتن فرزندان به خدمات بستری و عمل‌های جراحی با بیمارستان امام و شهید فهمیده تفاهم‌نامه‌ای به امضا رسیده و این کودکان برای انجام معاینات پزشکی متخصصی به این مکان‌ها منتقل می‌شوند.

گفتنی است سازمان جامعه بسیج پزشکی برای تهیه داروهای کودکان نیازمند و کم بضاعت با دو داروخانه اطراف این دبیرستان قراردادی امضا کرده و خانواده‌های نیازمند داروهای اولیه مورد نیازشان را به صورت رایگان تهیه می‌کنند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید