ویندوز 10 موبایل 10.9 در صد از بازار ویندوزفون را در اختیار دارد

0

ویندوز 10 موبایل 10.9 در صد از بازار ویندوزفون را در اختیار دارد

ویندوز 10 موبایل، آخرین تلاش مایکروسافت برای راه انداختن این پلتفرم در بازار گوشی های هوشمند بوده است. پس از ورود امیدوار کننده ی ویندوز 8 که با وجود کم و کاستی ها نسبت به رقیبان خود امیدوار کننده بود و پیش بینی میشد مایکروسافت در نسخه های بعدی این پلتفرم را به یک بلوغ چشمگیر برساند، اوضاع برای ویندزفون خوب پیش نرفت و  با وجود اضافه شدن برخی ویژگی ها در نسخه های جدید، باز هم نسبت به حاکمین پلتفرم هی موبایل یعنی اندروید و iOS فاصله ی زیادی داشت. در حالی که تمام امید ها به ویندوز 10 موبایل بود این نسخه هم کاملا با شکست مواجه شد. حال آمار جالبی در مورد پلتفرم ویندوز موبایل منتشر شده است. همراه ما باشید.

 

موسسه ی AdDuplex که در حوزه ی تحقیقات در زمینه ی فناوری اطلاعات فعالیت دارد، گزارش کرده است که در طول ماه ژوئن، 11 در صد از گوشی های ویندوزی از ویندوز 10 موبایل برخوردار بوده اند که این مقدار نسبت به ماه مه حدودا نیم در صد افزایش داشته است. بیشترین نسخه ی ویندوز که بر روی گوشی های هوشمند نصب شده است ویندوزفون 8.1 با مقدار سهم 78.8 در صد است در حالی که 7.4 در صد از گوشی های ویندوزی همچنان در حال اجرای ویندوزفون 8 هستند. با نگاهی به این آمار میتوان دریافت که مایکروسافت در ارائه ی ویندوز 10 موبایل تا چه حد کم کاری کرده است. در حالی که پیش از ارائه ی ویندوز 10 موبایل اعلام شده بود که تمامی گوشی های دارای ویندوز 8 و 8.1 به نسخه ی 10 بروزرسانی خواهند شد، با بد قولی مایکروسافت اکنون شاهد این هستیم که در صد قابل توجهی از گوشی های ویندوزی همچنان از این دو نسخه ی قدیمی برخوردار هستند.

در ادامه ی این گزارش آمده است که 98.74 در صد از گوشی های ویندوزی از برند نوکیا یا مایکروسافت هستند که البته نکته ی غافل گیر کننده ای نیست. در جزئیات این قسمت آمده است که 0.51 در صد از گوشی های ویندوزی از سری OneTouch الکاتل، 0.19 در صد اچ تی سی، 0.15 در صد BLU و 0.41 در صد از گوشی های ویندوزی از سوی دیگر سازندگان هستند. همچنان گوشی مایکروسافت لومیا 535 پر طرفدارترین گوشی های ویندوزی است که 13.4 در صد از کل گوشی های ویندوزی را در برگفته است. در ادامه لومیا 640 با 11.9 در صد و لومیا 550 با سهم 11.2 در صد در رده ی محبوب ترین گوشی های ویندوزی قرار دارند. نکته ی جالب این است که تعداد گوشی های فعال ویندوزی از مدل لومیا 550 سه برابر بیشتر از پرچمدار مایکروسافت، لومیا 950XL است.

به طور مشخصی گوشی های پر فروش ویندوزی فقط در رنج میان رده و پائین رده قرار میگیرند و کاربران تمایلی به خرید پرچمداران ویندوزی ندارند که البته منطقی است. در رنج گوشی های ارزان قیمت گوشی های ویندوزی از ارزش خرید نسبتا خوبی برخوردار هستند اما در قسمت گوشی های گران قیمت، مسلما پرچمداران اندرویدی و iOS ارزش خرید معقولانه تری دارند. با وجود کیفیت ساخت خوب و مشخصات فنی مناسب پرچمداران مایکروسافت، امروزه تنوع امکانات نرم افزاری و ویژگی های سیستم عامل تاثیر زیادی در انتخاب کاربران دارند که در این قسمت گوگل و اپل که سابقه ی بیشتری در این زمینه دارند، بسیار موفق تر عمل کرده اند. نظر شما درباره ی این گزارش چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید