ویژه از I/O 2016: گوگل پیغام رسان جدید Allo را معرفی کرد

0

ویژه از  I/O 2016: گوگل پیغام رسان جدید Allo را معرفی کرد

یکی از کمبود های پلتفرم اندروید، عدم وجود یک پیغام رسان بومی منسجم و یکپارچه بوده است. البته گوگل برای رفع این مشکل تلاش زیادی کرد. آنها برای خرید پیغام رسان محبوب واتس اپ بسیار مصمم بودند تا اینکه فیسبوک با یک پیشنهاد عجیب و غریب این اپلیکیشن را از آن خود کرد تا گوگل ناکام بزرگ این قضیه شود. اپلیکیشن پیغام رسان HangOut نیز از دیگر ثمره های تلاش اندروید برای داشتن یک پیغام رسان در حد و اندازه های پلتفرم اندروید بود که باز هم این تلاش نتیجه ی چندان مثبتی به همراه نداشت و هیچوقت این اپلیکیشن به محبوبیت واتس اپ نزدیک نشد. اپلیکیشن Allo جدیدترین ثمره ی تلاش گوگل برای رفع این کمبود است که شب گذشته در گردهمایی سالیانه ی این کمپانی معرفی شد.

 

Allo نیز مانند دیگر پیغام رسان ها به کاربر اجازه میدهد در زمان کوتاهی به مخاطبین خود پیغام، صدا و … ارسال کنید و تا اینجا شباهت این اپلیکیشن مانند دیگر برنامه ها است. پس از آن Eric Kay مدیر مهندسی اپلیکیشن وارد صحنه شد تا سه جنبه ی اصلی Allo را به حضار شرح دهد که این سه جنبه شامل خود بیانگری، Google Assistant ( دستیار مجازی جدید گوگل ) و امنیت و حریم خصوصی میشود.

توضیحات با جنبه ی خود بیان گری شروع شد. گوگل Allo هم مانند اکثر رقبای خود از استیکر و emoji های مختلفی بهره مند شده است اما Allo با یک ویژگی جالب خود را از رقبا جدا میکند. این ویژگی به کاربر اجازه میدهد که با کشیدن انگشت خود در راستای بالا و پائین صفحه نمایش ، اندازه ی متن نوشته شده را به آسانی تغییر دهد. این ایده حسی را به شما القا میکند که تاکنون در هیچ برنامه ی دیگری تجربه نکرده اید. همچنین شما میتوانید روی تصاویر نقاشی کنید و گوگل نام این ویژگی را LNK گذاشته است.

Allo قسمتی از صفحه ی inbox را در اختیار میگیرد تا پاسخ های هوشمندانه را به شما پیشنهاد دهد. به طور مثال زمانی که کسی شما را به شام دعوت کرد دو پاسخ سریع به شما پیشنهاد داده میشود که توسط آنها میتوانید به راحتی دعوت را بپذیرید یا رد کنید. این کار حتیروی تصاویر هم جوابگو است.

پس از آن به سراغ Google Assistant رفتند تا کمی از دستیار مجازی جدید گوگل صحبت کنند. صبح امروز دستیار جدید گوگل را به طور اجمالی بررسی کردیم و با آن آشنا شدیم. گفتنی است که دستیار جدید به خوبی با Allo سازگار شده است. در همان مثال دعوت به شام، پس از پذیرفتن دعوت شما میتوانید از Google assistant بخواهید تا یک دستوران را به شما و دوستتان پیشنهاد دهد و تمام این اتفاقات در Allo رخ خواهد داد.

همان طور که گفته شد هوش مصنوعی دستیار جدید بسیار خوب است و شما میتوانید در Allo با دستیار مجازی خود به گفت و گو بپردازید. اما یک ویژگی بسیار جالب در مورد Allo و Google Assistant وجود دارد. شما میتوانید Google assistant را در گروه های گفت و گو خود که در Allo هستند، اضافه کنید و دوستان شما هم با دستیار مجازی شما به بحث بپردازند. در آخر تمام ویژگی های گفته شده، یک ویژگی به نام حالت ناشناس وجود دارد. تمامی پیغام ها، اعلانات و گفت و گو هایی که شما در حالت ناشناس انجام داده اید، با بستن برنامه برای همیشه پاک خواهند شد. به طور کلی به نظر میرسد Allo پتانسیل تبدیل شدن به یک پیغام رسان درجه یک را برای گوگل دارد. باید دید استقبال کاربران از این برنامه چگونه خواهد بود. تابستان امسال Allo در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.  نظر شما درباره ی Allo چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید