ویژه پایان سال:برترین آنتی ویروس از نظر شما کدام است؟ (به همراه معرفی برترین ها)

0

ویژه پایان سال:برترین آنتی ویروس از نظر شما کدام است؟ (به همراه معرفی برترین ها)

همه ما در کامپیوتر های خود از آنتی ویروس استفاده می کنیم.انواع آنتی ویروس هایی که تنها دیوار دفاعی ما در برابر هجوم بد افزار،تروجان،کرم های اینترنتی و ویروس هستند.برخی از آنتی ویروس های نصب شده در سیستم های ما اصطلاحا اورجینال و قانونی نیستند.در نتیجه مشکلات بسیاری در آنها وجود دارد.از جمله آنها می توان به نبود برخی سرویس ها،عدم توانایی در بروزرسانی و همچنین نبود پشتیبانی کمپانی اشاره کرد.

 

تا چند سال پیش خرید آنتی ویروس های اصلی و قانونی در ایران مستلزم پرداخت هزینه هایی گزاف بود که به همین علت برخی از کاربران عطایش را لقایش بخشیده و قید خرید یک آنتی ویروس قانونی را می زدند.اما امروزه شرایط بسیار متفاوت شده است.شرکت های بسیاری در ایران اقدام به عرضه قانونی محصولات امنیتی کرده و قیمت های نهایی به نسبت گذشته مقدار زیادی کاهش پیدا کرده است.

در نتیجه خرید یک آنتی ویروس قانونی این روزها بسیار توصیه می گردد و ضریب خطای سیستم های ما را بسیار کاهش خواهد داد.برندهای بسیاری در این زمینه فعالیت میکنند که برخی از آنها دارای چهره های معروفی هستند.هر محصول شرایط ویژه خود را دارد و یا به عبارت بهتر هر بسته امنیتی دارای نقاط ضعف و قوت است.یادتان باشد که هیچ محصول امنیتی در جهان کامل نیست.اینک با پایان یافتن سال 1394،قصد داریم تا با کمک شما عزیزان به برترین آنتی ویروس جهان بپردازیم.برخی از موسسات مانند AV-TEST به صورت سالانه به بررسی حرفه ای و دقیق نرم افزارهای امنیتی پرداخته و آنها را از نظر کارایی و کیفیت دسته بندی می کنند.

موسسه AV-TEST از جمله مورد اعتماد ترین آژانس های فعال در این زمینه است که در هر سال 2 بار لیست خود را در کلاس های خانگی،موبایل و کاری ارائه می کنند.در آخرین اطلاعاتی که از این موسسه به دست آمده است،آنتی ویروس “بیت دیفندر” (Bitdefender) به عنوان برترین محصول امنیتی برای سیستم عامل اندروید معرفی شده است.البته این برای اولین بار نیست که بین دیفندر در صدر لیست های انتخابی قرار می گیرد.

AV-TEST آزمایشات خود را بر روی 5 سیستم عامل از خانواده “ویندوز”،سیستم عامل “اندروید” و سیستم عامل “مک” انجام می دهد.فاکتورهایی مانند حفاظت کلی،سرعت،پرفورمنس بر مبنی سرعت،قابلیت احیاء،امنیت اندروید،کارایی و…از جمله مواردی است که در راس دلایل انتخاب یک آنتی ویروس قرار می گیرند.در ادامه به معرفی برخی از محصولات برتر به انتخاب AV-TEST خواهیم پرداخت.لازم به ذکر است که مراسم اهدای جوایز در تاریخ 17 فوریه سال 2016 انجام گرفت.

بهترین های 2015

برترین نرم افزاری امنیتی اندروید

برترین نرم افزار حفاظت از سیستم عامل اندروید به کمپانی “بیت دیفندر” و SOPHOS به دلیل محصولاتی امن و سریع تعلق گرفته است.بین دیفندر برترین حفاظت را در برابر مشکلات اندروید داشته است.

برترین آنتی ویروس ها (تعمیر)

یکی از وظایف نرم افزارهای امنیتی استیبل کردن شرایط سیستم در زمان حمله و پس از جمله یک بد افزار است.بدین ترتیب که نرم افزار امنیتی از طریق راه حل هایی مانند یک قرنطینه و موارد تخصصی دیگر،باید به تعمیر ویندوز پرداخته و شرایط کارکرد صحیح را به سرعت فراهم آورد.تنها شناسایی یک بد افزار مهم نیست،شرایط برخورد با آن نیز حائز اهمیت است.در این بخش جوایز به “Avira” و Kaspersky”” رسید.

برترین حفاظت

AV-TEST جوایز برترین حفاظت در برابر نرم افزارهای مخرب را به “Norton” در کلاس خانگی و “Symantec” در کلاس اداری و یا سازمانی اعطا کرد.

بهترین عملکرد

در این بخش آزمون هایی مانند کمترین تاثیر منفی بر روی ویندوز،عملکرد در سطح شبکه و اینترنت مورد ارزیابی قرار گرفته است.علاوه بر آن فاکتور یک رابط کاربری کاربر پسند نیز مد نظر بوده است.در این بخش نیز جوایز به اینترنت سکیوریتی کسپرسکی و اینترنت سکیوریتی بین دیفندر در کلاس خانگی،و نسخه EndPoint سکیوریتی بیت دیفندر برای کلاس سازمانی یا business اهدا شد.

بالاترین قابلیت در استفاده

در این بخش فاکتورهایی مانند شناخت وب سایت هایی به همراه بد افزار و یا موارد مخرب که برای کامپیوترها مضر خواهد بود،کاهش اشتباه و نکات مثبت در یک کارایی نسبتا کلی مد نظر قرار گرفته است.در این بخش نیز جوایز به سه محصول شامل آنتی ویروس آویرا،اینترنت سکیوریتی کسپرسکی و پلتفرم امنیتی مشترک بین اینتل و مک آفی تعلق گرفت.لازم به ذکر است که دو محصول نخست در کلاس خانگی و بسته مشترک اینتل و مک آفی نیز در کلاس اداری و شرکتی قرار دارند.

حال نوبت به شما عزیزان رسیده است.از چه آنتی ویروسی استفاده می کنید و بهترین آنتی ویروس سال 94 به نظر شما کدام بوده است؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید