ویژگی های جدید در Google Maps

0

ویژگی های جدید در Google Maps

نرم افزار نقشه گوگل یا همان Google Maps یکی از پر کاربردترین و دقیق ترین نرم افزارهای موجود در این زمینه به حساب می آید که به دلیل گستره وسیع پوشش خود، طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان دارد. گوگل در آخرین نسخه پیش نمایش از این برنامه که در دسترس توسعه دهندگان قرار داده شده چند ویژگی جدید و قابل توجه را اپلیکیشن Maps خود اضافه کرده است.

یکی از این ویژگی های جدید WiFi-Only Mode است که به بخش تنظیمات اضافه شده و همان طور که از اسم آن پیداست، تنها زمانی که ارتباط با اینترنت از طریق شبکه های WiFi برقرار شده باشد به بروزرسانی داده و نقشه ها خواهد پرداخت. به گفته گوگل با استفاده از این حالت مصرف داده توسط Maps به میزان قابل ملاحظه ای کاهش یافته و البته کاربران می توانند پیش از شروع مسیر، نقشه منطقه مورد نظر خود را ذخیره کرده و سپس بدون نیاز به ارتباط به اینترنت از آن استفاده کنند. البته این ویژگی پیشتر هم به صورتی دیگر در Maps وجود داشت اما حالا گوگل تلاش کرده آن را به صورتی رسمی تر در دسترس کاربران قرار دهد. همچنین دیگر ویژگی جدید اضافه شده به گوگل Maps (که احتمالا در ایران کاربرد چندانی نخواهد داشت) قابلیت ارسال پیام در زمان تاخیر سیستم های حمل و نقل مانند قطار، هواپیما و اتوبوس است. وب سایت android police درباره این ویژگی گزارش داده است که به کمک آن کاربران می توانند خطوط حمل و نقل مورد نظر خود را انتخاب کرده و برنامه هر زمان که تاخیری در زمان رسیدن آنها به وجود آمد این اتفاق را به گوش کاربر خواهد رساند. ویژگی های جدید در آخرین نسخه از اپلیکیشن Google Maps و از روزهای آینده در دسترس کاربران آن قرار خواهد گرفت.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید