ویژگی Double-tap to Wake به زودی به ویندوز 10 موبایل اضافه خواهد شد

0

ویژگی Double-tap to Wake به زودی به ویندوز 10 موبایل اضافه خواهد شد

در حالی که گوشی های با سیستم عامل ویندوزفون 8 و 8.1 دارای قابلیت Double-tap to Wake یا همان دو بار لمس برای روشن شدن صفحه نمایش بودند، مایکروسافت در اقدامی عجیب در برخی مدل ها پس از به روزرسانی به ویندوز 10 موبایل این قابلیت را حذف کرد. البته پرچمداران مایکروسافت یعنی دو گوشی Lumia 950 و Lumia 950XL نیز در زمان عرضه فاقد این ویژگی بودند. پس از اعتراضات زیاد کاربران و درخواست های متعدد در بخش صدای مشتری ویندوز، به نظر میرسد مایکروسافت قصد دارد این ویژگی را همزمان با بروزرسانی سالیانه ی ویندوز 10 مجددا به گوشی های لومیا اضافه کند.

 

روز گذشته کاربری در انجمن Windows Central پستی را منتشر کرده است که این کاربر توسط برنامه ی Windows Device Recovery Tool بروزرسانی جدیدی را دریافت کرده است که از این ابزار برای ریست فکتوری یا همان بازگشت به تنظیمات کارخانه استفاده میشده است. این کاربر پس از بروزرسانی اقدام به انتشار چندین تصویر از داخل منوی تنظیمات کرده است که طبق این تصاویر مشخص شده گزینه ی جدید Touch در قسمت Extra منوی تنظیمات اضافه شده است. به نظر میرسد این ویژگی جدید در قالب فریمور نسخه ی 01078.00053.16236.35009 گنجانده شده است. این بروزرسانی از نسخه ی 01078.00038.16082.36005 صورت گرفته است که در حال حاضر آخرین نسخه از سیستم عامل گوشی Lumia 950XL در امریکا است. اما نکته ی مبهمی که وجود دارد این است که فریمور نام برده شده تا این لحظه فقط برای گوشی های آنلاک در کشور روسیه به تائید رسیده است و این در حالیست که یک کاربر از هند و کاربری دیگر از سوئد ادعا کرده اند که توسط ابزار Windows Device Recovery Tool توانسته اند گوشی خود را به این نسخه بروزرسانی کنند.

البته این فریمور وابسته به مدل گوشی و منطقه ی زندگی کاربر است و ارتباطی با نسخه ی سیستم عامل ندارد. در حقیقت کاربرانی که از Windows Device Recovery Tool استفاده میکنند گوشی خود را به حالت اول کارخانه بازمیگردانند و نسخه ای قدیمی تر از سیستم عامل ویندوز بر روی گوشی ها آنها نصب میشود اما در صورت موجود بودن ، فریمور جدید نیز بر روی گوشی کاربران نصب خواهد شد. لازم به ذکر است که در فریمور جدید ویژگی منسوخ شده ی Lumia Motion نیز در حال حذف شدن است و دیگر شاهد این ویژگی در ویندوز 10 موبایل نخواهیم بود. اما در تست هایی که صورت گرفته است، برخی از مدل های Lumia 950 و Lumia 950XL با اینکه به فریمور جدید بروزرسانی شده اند، اما همچنان خبری از ویژگی Double-Tap to Wake در تنظیمات آنها نبوده است. پیش بینی میشود که مایکروسافت قصد دارد این ویژگی را به طور گسترده در بروزرسانی سالانه ی ویندوز 10 اضافه کند و طبق گزارشات تاریخ احتمالی انتشار این بروزرسانی دوم آگوست خواهد بود. پس از انتشار بروزرسانی کاربران میتوانند گوشی خود را به جدیدترین نسخه از سیستم عامل ویندوز 10 موبایل بروزرسانی کنند و کاربران عضو اینسایدر نیز مشکلی از بابت دریافت این بروزرسانی نخواهند داشت. همان طور که میدانید آپدیت های سالانه ی ویندوز 10 دارای تغییرات گسترده ای خواهند بود و باید صبر کرد و دید مایکروسافت چه ویژگی های جدیدی را به پلتفرم ویندوز 10 اضافه خواهد کرد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید