ویکی لیکس ۳۰۰ هزار ایمیل دولت مردان ترکیه را منتشر کرد

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از زومیت، ویکی‌لیکس ساعت ۱۱ شب گذشته به وقت آنکارا حدود ۳۰۰ هزار ایمیل دولتی ترکیه را فاش کرد که ۲۹۴ هزار و ۵۴۸ ایمیل مربوط به حزب مطبوع رجب طیب اردوغان، عدالت و توسعه، می‌شود. ویکی‌لیکس در این مورد بیان می‌کند:

به دلیل برخورد‌های گسترده‌ دولت اردوغان با مخالفان خود، تصمیم به انتشار زودتر از موعد این اسناد گرفتیم. همچنین محتواهایی که ارتباطی با کودتا و احزاب مخالف دولت ندارند را تایید و کنترل کرده‌ایم.

تعداد ایمیل‌های منتشر شده به عدد ۳۰۰ هزار با هزاران فایل ضمیمه‌ همراه‌ آن‌ها می‌رسند که تنها شامل حساب کاربری‌هایی است که با حرف A تا I شروع می‌شوند. بنابراین باید منتظر قسمت دوم این افشاگری‌های نیز باشیم.

تمامی ایمیل‌های منتشر شده، بازه‌ زمانی سال ۲۰۱۰ تا ۶ جولای ۲۰۱۶ را شامل می‌شوند که از سرور اصلی حزب حاکم ترکیه، akparti.org.tr، به بیرون درز پیدا کرده‌اند. به نظر می‌رسد ایمیل‌های موجود روی این سرور برای ارتباطات بین‌المللی حزب استفاده می‌شدند.

ویکی‌لیکس چند روز قبل در مورد افشاگری جدید خود در مورد دولت ترکیه اطلاع‌رسانی کرده بود. بعد از این خبر سرور اصلی این وب‌سایت بار‌ها مورد حمله قرار گرفت و در حال حاضر نیز کابران برای رسیدن به اطلاعات با مشکل مواجه هستند. تنها چند ساعت پس از انتشار ایمیل‌ها دسترسی کاربران از داخل ترکیه به ویکی‌لیکس مختل شد؛ گردانندگان این وب‌سایت معتقدند که دولت ترکیه پشت‌ پرده‌ی حمله‌ی اخیر به سرور‌های آن‌ها است.

دولت ترکیه پس از کودتای نافرجام هفته‌ گذشته، برخورد‌های شدیدی را با عوامل، افراد و حزب‌های مرتبط با کودتا شروع کرده است که رسانه‌ها از آن پاک‌سازی بدنه‌ حکومت نام می‌برند. بنابر ادعای بی‌بی‌سی نزدیک به ۴۵ هزار فرد در این کشور بازداشت، اخراج یا از کار تعلیق شده‌اند. آمار کشته‌شدگان نیز به عدد ۲۰۰ و مجروحان به ۱۴۰۰ تن می‌رسد.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید