يك دقيقه سكوت جشن سالانه كلكته براي كشته‏ شدگان پاريس

0

به نقل از گیگر:

نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان
ذخیره

کد خبر : 91290
زمان انتشار : 25 آبان 1394 17:15:00

جشن سالانه فيلم كلكته كار خود را با يك دقيقه سكوت به احترام كشته شدگان حملات انتحاري به پاريس آغاز كرد.

يك دقيقه سكوت جشن سالانه كلكته براي كشته‏ شدگان پاريس

 به گزارش سینماخبر، بيست و يكمين دوره جشنواره بين المللي فيلم كلكته شنبه با اداي احترام به قربانيان حملات انتحاري در بيروت و پاريس كار خود را آغاز كرد.
اين جشنواره كه با حضور شماري از ستارگان باليوود، كارگردان‌ها و منتقدان سينمايي و نيز رهبران سياسي شروع شد، با يك دقيقه سكوت در استاديوم نتاجا ايندور كليد خورد.
قربانيان حملات شب جمعه پاريس حداقل 128 نفر برآورد شده اند و در بيروت نيز 43 كشته و 240 مجروخ در اثر حملات روز پنج شنبه به جاي ماند.
جشنواره فيلم كلكته مثل هر سال با سخنراني آميتاب باچان شروع شد كه او در آن ضمن اداي احترام به قربانيان اين حوادث از تاكيد هند بر كثرت‌گرايي و مدارا در برابر قوميت‌هاي مختلف ياد كرد. وي بر نقش سينما در اين ارتباطات تاكيد كرد و گفت جايي كه گفتگو و ديالوگ وجود ندارد، سينما اين نقش را برعهده مي گيرد تا مردم را به هم نزديك كند.
اين مراسم با يك فصل موسيقي با عنوان «خانه و جهان» به كارگرداني بيكرام قوش شروع شد. وزير استان بنگال و بازيگران مشهور بنگال مدهبي مخرجي و سانديا روي از حاضران در اين مراسم بودند.
آميتاب باچان در اين مراسم شعري از رابيندرانات تاگور نويسنده و فيلسوف بزرگ هندي برنده جايزه ادبي نوبل را نيز خواند و تاكيد كرد در جهان امروز بيش از هر زمان ديگر نياز به مفاهمه و درك يكديگر داريم و صنعت سرگرمي مهمترين عامل تامين اين ديالوگ است. وي افزود: در اين ميان صنعت فيلم تاثيرگذارترين بخش سرگرمي است كه به ما كمك مي‌كند صداي همديگر را بشنويم و صداي خود را به گوش ديگران برسانيم.  وي از زبان تاگور گفت: در زماني كه فرهنگ‌ها زير سوال مي‌روند و عليه جوامع به كار گرفته مي‌شوند، زماني است كه جهان تقسيم مي‌شود. وي گفت: فيلم‌هاي اوليه سينما از سرگرمي به عنوان زباني براي گفتگو با مخاطبان ملي استفاده مي‌شد و طبقه، اقتصاد و خطوط نژادي در آنها پررنگ بود .

بانی فیلم به نقل از آسوشيتدپرس

 

 

پاسخ دهید