پاداش مایکروسافت به کاربران برای استفاده از مرورگر اج ویندوز 10

0

پاداش مایکروسافت به کاربران برای استفاده از مرورگر اج ویندوز 10

مرورگر اینترنت اکسپلورر سالهای زیادی همراه ویندوز های مایکروسافت بود و با وجود بروزرسانی های جزئی در هر نسخه از ویندوز، باز هم این مرورگر آنقدر ضعف داشت که کمتر کاربر ویندوزی پیدا میشد که از این مرورگر به عنوان مرورگر پیشفرض استفاده کند در حالی که مرورگر های سریع تر، زیبا تر و با امکاناتی مانند موزیلا فایرفاکس، گوگل کروم و اپرا وجود داشتند. که البته با این موضوع در طی این سال ها طنز های جالبی هم در فضای اینترنت منتشر شده است. ناکارآمدی اینترنت اکسپلورر آنقدر ادامه پیدا کرد تا سرانجام مایکروسافت در ویندوز 10 به فکر افزودن یک مرورگر شایسته ی ویندوز افتاد. مایکروسافت اج نام مرورگر پیشفرض ویندوز 10 است که قابل قیاس با اینترنت اکسپلورر نیست اما به رسم عادت هنوز کاربران تمایل چندانی به استفاده از این مرورگر ندارند. بنابراین مایکروسافت برای ترغیب کاربران برای استفاده از این مرورگر پاداشی را در نظر گرفته است. همراه ما باشید.

طبق آمار حدود 9 ماه است که کاربران ویندوزی تمایلی به استفاده از مرورگر ویندوز 10 ندارند و همین باعث شده است تا مایکروسافت به فکر ایجاد انگیزه بین کاربران بیافتد. در واقع مایکروسافت به نوعی میخواهد به کاربران پول پرداخت کند تا آنها به جای استفاده از مرورگر های سوم شخص از مرورگر اج ویندوز 10 استفاده کنند. این طرح ویژه از روز چهارشنبه آغاز شده است و نوعی دیگر از طرح ویژه ی موتور جتسجوی بینگ محسوب میشود که بر اساس میزان جستجوی کاربر در سایت Bing به او امتیاز داده میشد. طرح جدید مایکروسافت فقط شامل حال کاربران امریکایی میشود که از مرورگر مایکروسافت اج و موتور جستجوی بینگ استفاده میکنند و میتواند با جمع آوری امتیازات، از فروشگاه مایکروسافت خرید انجام دهند. همچنین امتیازات جمع آوری شده قابلیت مبادله با سایت هایی از جمله آمازون را نیز به کاربران میدهد. اما شرط مایکروسافت برای ارائه ی امتیاز در این طرح این است که اج باید به عنوان مرورگر پیشفرض در ویندوز شما انتخاب شود.

ماه می سال گذشته بود که غول نرم افزاری جهان مرورگر اج را معرفی کرد. مرورگری سریع با رابط کاربری ساده و زیبا، استفاده ی بهینه از منابع سیستم و رابطه ی خوب با باطری دستگاه های قابل حمل که برای رقابت با مرورگر های محبوب بازار پا به میدان رقابت گذاشت اما هنوز سهم این مرورگر از 5 در صد تجاوز نکرده است که شاید بتوان مقصر این ماجرا را هنوز هم اینترنت اکسپلورر دانست که باعث شده است کاربران تا این اندازه نسبت به مرورگر پیشفرض ویندوز بد بین شوند. اج دو رقیب سر سخت یعنی گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس را در پیش روی خود دارد که سالهاست به عنوان محبوب ترین مرورگر ها شناخته میشوند و از امکانات شخصی سازی بالایی برخوردار هستند. در حالی که هر دو رقیب از افزونه ها مدت زیادیست پشتیبانی میکنند، اج به تازگی با دریافت بروزرسانی Anniversary Update این قابلیت را دریافت کرده است. باید صبر کرد و دید در نهایت تدابیر مایکروسافت در مورد اج چه نتیجه ای خواهد داد.   

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید